اکسید هد

گزارشی ویژه از بدهی 68 میلیاردی باشگاه پرسپولیس

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 834 ] - چهارشنبه, 15 اردیبهشت 1400
گزارشی ویژه از بدهی 68 میلیاردی باشگاه پرسپولیس

پرسپولیس با بدهی سنگین 68 میلیاردی مواجه است که باید دید مدیران این تیم چه برنامه ای تا پایان فصل برای انجام تعهدات خود در این زمینه دنبال خواهند کرد. در شرای...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس با بدهی سنگین 68 میلیاردی مواجه است که باید دید مدیران این تیم چه برنامه ای تا پایان فصل برای انجام تعهدات خود در این زمینه دنبال خواهند کرد.

در شرایطی که پرداخت مطالبات بدهی مربوط به ماریو بودیمیر، برانکو ایوانکوویچ و دیگر طلبکاران باشگاه شرایط را برای مدیران این تیم شدت سخت کرده بود، آنها متوسل به قرض شده اند و اکنون نگرانی بزرگی در خصوص آینده این باشگاه شکل گرفته است.

در فاصله کوتاه باقیمانده تا انتخابات ریاست جمهوری که مسلما می تواند موجب تغییراتی در وزارت ورزش دولت آتی و در ادامه نیز بدنه مدیریتی دو باشگاه سرخابی شود، باید دید مدیران فعلی این باشگاه چه برنامه ای برای پرداخت بدهی هایی که به واسطه قرض گرفتن از برخی شرکت ها و شهرداری داشته اند در نظر دارند. اتفاقی که در صورتی که به سرانجام لازم نرسد، می تواند در فصل آینده شرایط سختی برای این باشگاه و حتی مدیران بعدی شکل دهد تا سریال تکراری و همیشگی بدهی مدیران اسبق، به دولت بعدی و البته مدیران جدید و احتمالی این باشگاه نیز شکل دهد.

ماجرا از جایی سخت برای این باشگاه تصور خواهد شد که آنها تا به این لحظه تنها 45 درصد از مطالبات بازیکنان را پرداخت کرده اند و برای تمدید قرارداد و تسویه حساب با بازیکنان و اعضای کادرفنی مسلما نیازمند منابع مالی لازم خواهند بود که در شرایط فعلی با توجه به حجم بدهی ها و مطالباتی که از سوی بازیکنان می توان یک چالش بزرگ را برای آنها متصور بود. این در حالیست که مدیران پرسپولیس امید زیادی به دریافت مطالبات خود از AFC بابت حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا در فصل گذشته دوخته بودند که تا به این لحظه برای این موضوع ناکام مانده اند و البته همانند همیشه و گذشته، این مطالبات پیش خور شده است.

بدهی 68 میلیاردی، از شهرداری تا شرکت های مخابراتی

اما اکنون ماجرای بدهی 68 میلیاردی باشگاه پرسپولیس به یکی از دغدغه های بزرگ مدیران این تیم تبدیل شده است.

این باشگاه مبلغ 534 هزار یورو در تاریخ یازدهم بهمن ماه سال گذشته از شرکت ارتباطات پرتوی آبی که در آن زمان معادل ریالی اش 15 میلیارد تومان می شده، قرض گرفته است.

آنها در تاریخ پانزدهم دی ماه سال گذشته نیز مبلغ هشت میلیارد تومان از شرکت تدبیر پرداز دلفا قرض گرفتند تا به اینجا مبلغ 23 میلیارد تومان بدهی داشته باشند.

قرض بعدی مدیران پرسپولیس طی دو مرحله از شرکت همراه اول و به مبلغ 30 میلیارد تومان (طی دو دریافتی 15 میلیارد تومانی) به تاریخ های نهم و بیست و سوم آذرماه سال 99 بوده است.

شرکت دیگری که باشگاه و مدیران پرسپولیس از آنها دریافتی به شکل قرض داشته اند، "شرکت تحقیقاتی آزمون کیفیت" بوده که پرسپولیسی ها  در تاریخ 27 اسفند ماه سال 99 مبلغ 5 میلیارد تومان از آنها قرض گرفته اند. این مبلغ جمع بدهی های پرسپولیس را به شرکت های مخابراتی به 58 میلیارد تومان رسانده است.

اما در نهایت بدهی 10 میلیاردی پرسپولیس که در زمان حضور رسول پناه به حساب این باشگاه اضافه کرده است مربوط به دریافتی 10 میلیارد تومان در تاریخ 12 آبان ماه سال 99 است که از شهرداری منطقه 18 دریافت شده که شهردار آن محمد فیاض، عضو کنونی هیات مدیره پرسپولیس است.

با احتساب این بدهی ها اکنون باشگاه پرسپولیس با توجه به ارائه چک و سفته ممهور به مهر باشگاه به این شرکت ها، مبلغ 68 میلیارد بدهی خواهد بود که مسلما می تواند یک چالش بزرگ برای سرخ ها در آستانه پایان دولت و نزدیک شدن به تغییرات در بدنه ورزش محسوب شود. این در حالی است که در این زمینه به نظر می رسد تخلفی صورت گرفته و آن این است که مدیران فعلی باشگاه پرسپولیس برای ضمانت پرداخت این بدهی ها از چک و سفته باشگاه که با مهر باشگاه همراه بوده استفاده کرده اند!

در این بین باید کار آنها را در این خصوص برای تمدید قرارداد و تسویه حساب با بازیکنان و مربیان فعلی هم سخت تصور کرد و همه در انتظار معجزه ای برای تامین منابع مالی و پرداختی این بدهی ها خواهند بود. حالا تهیه بودجه برای جذب بازیکنان مد نظر کادرفنی برای فصل آینده بماند!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پیکان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
یکشنبه, 3 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی9
2مهدی عبدی8
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن