اکسید هد

محبوب: پرسپولیس امسال هم قهرمان لیگ می شود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 766 ] - شنبه, 18 اردیبهشت 1400

محبوب: پرسپولیس امسال هم قهرمان لیگ می شود

 داود محبوب بازیکن سابق پرسپولیس که در زمان استانکو و چند مربی دیگر سابقه قهرمانی با پرسپولیس را داشته هنوز بازی های خوب و مؤثرش از دید علاقه مندان به فو... 5 out of 5 based on 1 ratings.
محبوب: پرسپولیس امسال هم قهرمان لیگ می شود

 داود محبوب بازیکن سابق پرسپولیس که در زمان استانکو و چند مربی دیگر سابقه قهرمانی با پرسپولیس را داشته هنوز بازی های خوب و مؤثرش از دید علاقه مندان به فو...

ارتش سرخ دات كام :

 داود محبوب بازیکن سابق پرسپولیس که در زمان استانکو و چند مربی دیگر سابقه قهرمانی با پرسپولیس را داشته هنوز بازی های خوب و مؤثرش از دید علاقه مندان به فوتبال خصوصاً کسانی که از چند دهه قبل فوتبال را به شکل جدی پیگیری می کنند پاک نشده است به همین بهانه سراغ داود محبوب رفتیم و با او گپ و گفتی داشتیم.
 
*سال هاست که از شما خبری در فوتبال نیست!
 من در تیم پیشکسوتان پرسپولیس حضور دارم و در شهرداری کرج هستم و در آکادمی ای که دارم با بازیکنان رده پایه کار می کنم. بعد از پایان دوره بازیگری هم در چند کلاس مربیگری شرکت کردم و خدا را شکر که مدارک لازم را اخذ کردم.

*با چه تیمی از فوتبال خداحافظی کردید؟
 زمان مربیگری آقای قاسمپور در پاس تهران من از فوتبال خداحافظی کردم و به قول معروف کفش ها را آویختم.

*زمان مربیگری استانکو چند قهرمانی با پرسپولیس کسب کردید.
 بله زمان مربیگری استانکو من در پرسپولیس واقعاً بازی های خوبی را ارائه دادم و با ایشان دو بار قهرمان لیگ و یک بار هم قهرمانی حذفی را کسب کردم و در جام باشگاه ها هم بازی های خوبی را ارائه دادیم. الزورای عراق را بردیم اما در عین بدشانسی و در حالی که تیمی از هر نظر شایسته را داشتیم مقابل پوهانگ باختیم و از قهرمانی محروم ماندیم.

*پست اصلی تان در پرسپولیس مدافع راست بود اما واقعاً آچار فرانسه تیم بودید و در پست های زیادی بازی کردید!
 بله من جز پست دروازه بان در بقیه پست ها برای پرسپولیس و بقیه تیم ها بازی کردم و در سال 76 که اقوامم به انگلیس رفتند قرار بود که به این کشور بروم و فوتبالم را در آنجا ادامه دهم اما قسمت نشد و من در ایران ماندم و به زندگی و فعالیتم ادامه دادم.

*شرایط پرسپولیس را چگونه ارزیابی می کنید؟
 خدا را شکر بعد از افتی که پرسپولیس داشت به نظرم با برانکو دوباره اوج گرفت و مرد کروات شخصیت قهرمانی را به پرسپولیس باز گرداند و دوباره انتظارات هواداران را برآورده ساخت. در واقع برانکو فونداسیون قوی برای پرسپولیس بنا کرد و بعد از آن هم مربیان دیگر و در رأس انها آقا یحیی و کادرش به کار خودشان با موفقیت ادامه دادند.

*شما قبل از پرسپولیس در سایپا هم سابقه قهرمانی داشتید اما این قهرمانی تان با آن تیم چندان به چشم نیامد!
 بله من سال 70 به سایپا رفتم و در آنجا با مدیری خوب به نام مرتضی قنبرپور کار کردم و چندین قهرمانی در لیگ و حذفی و سوپرجام کسب کردیم اما از 6 قهرمانی که با تیم سایپا آوردم فقط دو قهرمانی اش را به حساب آوردم و در واقع فقط قهرمانی هایم با پرسپولیس خیلی برجسته شد و به چشم آمد و بالاخره قهرمانی ام با سایپا چندان برجسته نشد و به چشم نیامد چون پرسپولیس بزرگترین تیم ایران است و طبیعی است که قهرمانی در این تیم بازتاب بیشتری داشته باشد و به قول خودمان بولد شود.

*در زمان بازیگری خودتان و در زمان فعلی چه بازیکنی را به لحاظ فوتبالی شبیه ترین بازیکن نسبت به خودتان می دانستید؟
 بازیکنان بزرگی در فوتبال ایران بودند اما من فکر می کنم مجتبی محرمی یک استثنا بود که در همه پست ها به جز دروازه به شکلی عالی بازی می کرد یا در تیم سایپا که بودم بازیکنی به نام محمد فلاحتی داشتیم که ایشان در همه پست ها حتی پست دروازه بانی هم بازی کردند. الان هم بازیکنانی مانند کمال و یا کنعانی زادگان را به طور مثال در پرسپولیس می بینم که بهتر از توانایی شان استفاده می کنند و با وجود پستی که در آن بازی می کنند مثلاً در گلزنی و کارهای تهاجمی هم خیلی خوب ظاهر می شوند چون آمادگی جسمانی خوبی دارند البته در حال حاضر بازیکنی مانند عالیشاه هم واقعاً عالی کار می کند.

*بهترین بازیکن تاریخ پرسپولیس را چه بازیکنی می دانید؟
 پرسپولیس از گذشته تا حالا بازیکنان بزرگ و تاپ زیادی داشته و انتخاب یک بازیکن خیلی سخت است اما تنها بازیکنی که مرا وادار کرد تا به او به عنوان بهترین بازیکن پرسپولیس و ایران نگاه کنم علی کریمی بود. بازیکنی که همه را دریبل می زد و اگر در کشورهای صاحبنام فوتبال بازی می کرد خاصیت این را داشت که حتی به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان دنیا هم انتخاب شود. یک بار یادم می آید که پرسپولیس با تیم شهرداری تبریز بازی داشت و در شرایطی که پرسپولیس در زمین یخی تبریز با شهرداری بازی داشت علی کریمی با توپ جادو می کرد و در آن زمین یخی هم باز از سد بازیکنان حریف می گذشت و بازیکنی قادر به مهار او نبود. در همان بازی هم بازیکنان شهرداری تبریز سعی می کردند علی کریمی را هر طور شده متوقف کنند مثلاً در آن تیم غلامحسین دین محمدی خیلی سعی می کرد علی کریمی را بزند و جلوی بازی او را بگیرد اما با وجود خطا هم حریف علی کریمی در روی یخ نمی شد و علی کریمی با استعداد شگرفش از سد او و بقیه بازیکنان حریف می گذشت.

*پرسپولیس فعلی را چگونه ارزیابی می کنید؟
 به نظرم پرسپولیس برای پنجمین سال متوالی هم قهرمان لیگ خواهد شد و فقط دوست دارم این بار طلسم قهرمانی آسیا هم توسط آقا یحیی و شاگردانش شکسته شود. تیم فعلی پرسپولیس واقعاً خوب است و کادر فنی خوب و کاربلدی دارد، مربیانی که با آنها آشنایی دارم و عملکردشان را واقعاً می پسندم و به کارشان ایمان دارم.

*در بین تیم های باشگاهی دنیا طرفدار کدام تیم هستید همچنین در بین تیم های ملی کشورهای مختلف سبک کدام تیم را می پسندید؟
 من در بین تیم های باشگاهی سبک بارسا را می پسندم اما در بین تیم های ملی من عاشق تیم ملی کشورم هستم و واقعاً وست دارم این تیم از گروهش صعود کند و همه مردم را خوشحال کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پیکان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
یکشنبه, 3 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی9
2مهدی عبدی8
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن