اکسید هد

«اتحاد سرخ» در هفته سرنوشت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 767 ] - شنبه, 18 اردیبهشت 1400

«اتحاد سرخ» در هفته سرنوشت

بعد از صدرنشینی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آن هم با بیشترین امتیاز در بین 20 تیم غرب آسیا مأموریت بعدی پرسپولیس ادامه پرقدرت مسیر قهرمانی در لیگ برتر است. مس... 5 out of 5 based on 1 ratings.
«اتحاد سرخ» در هفته سرنوشت

بعد از صدرنشینی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آن هم با بیشترین امتیاز در بین 20 تیم غرب آسیا مأموریت بعدی پرسپولیس ادامه پرقدرت مسیر قهرمانی در لیگ برتر است. مس...

ارتش سرخ دات كام :

 بعد از صدرنشینی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آن هم با بیشترین امتیاز در بین 20 تیم غرب آسیا مأموریت بعدی پرسپولیس ادامه پرقدرت مسیر قهرمانی در لیگ برتر است. مسیری که در همین خوان اول مهم ترین و احتمالاً دشوارترین و تعیین کننده ترین مسابقه از بین ده بازی آینده پیش روی یحیی و تیم اوست. سپاهان فعلاً نزدیکترین رقیب سرخ در راه رسیدن به پنجمین قهرمانی متوالی است و به لحاظ کیفیت فنی و ساختار تیمی کم نوسان و با ثبات تر از سایر مدعیان نشان می دهد. پس از بازی سپاهان و در فاصله پنج روز بعد از آن نیز دربی برگزار خواهد شد و مصاف با استقلال جدا از حساسیت های همیشگی به لحاظ موقعیت حریف در جدول برای هدف بزرگ سرخ ها تعیین کننده و تأثیرگذار خواهد بود، پس هفته سرنوشت از همین حالا برای پرسپولیس شروع شده.
فصل گذشته پرسپولیس در این مقطع از فصل شرایط متفاوتی داشت. بازی ها به خاطر شیوع کرونا چهار ماه تعطیل شد اما پرسپولیس با همین بیست بازی و در فاصله یک سوم باقیمانده فصل بارش را برای قهرمانی بسته بود تا جایی که تقریباً همه تیم های لیگ برتر یک سو ایستاده بودند و می گفتند جان مان برایمان عزیز است و باید لیگ تعطیل شود و پرسپولیس اصرار داشت که فصل باید به پایان برسد.
ثبات پرسپولیس و البته کیفیت فنی برتر این تیم نسبت به بقیه تیم ها در فصل گذشته مقتدرانه ترین قهرمانی سرخ ها در لیگ برتر را نصیب شان کرد اما امسال شرایط تا حدود زیادی فرق می کند و سپاهان انگار رقیبی است که نمی خواهد کم بیاورد ضمن اینکه استقلال نیز به نسبت فصل قبل تا اینجا خوب پیش آمده و در قامت یک مدعی ظهور کرده است.با این شرایط دو مصاف بعدی پرسپولیس مقابل سپاهان و استقلال برای این مجموعه و هدفی که در نظر گرفته فوق العاده تعیین کننده و حیاتی است پس تیم یحیی هم به لحاظ ذهنی هم از نظر فنی و بدنی باید در بهترین سطح ممکن باشد تا از این دو آزمون بزرگ سربلند برون بیاید.
 
هشتگ اتحاد سرخ
حاشیه های بیرونی می تواند پرسپولیس را در آستانه این دو بازی بزرگ به هم بریزد. پرسپولیسی ها می گویند چنانچه قبل از بازی برگشت با الوحده آن خبر قرنطینه دو هفته ای در بازگشت از هند مطرح نمی شد تیم به هم نمی ریخت و آن بازی را هم نمی باختیم. الان هم شرایط به گونه ای شده که رقبا یا دوستداران رقبای پرسپولیس می خواهند به هر نحوی شده در کیفیت فنی این تیم اختلالی ایجاد کنند و بهترین راه مثل آنچه قبل از بازی الوحده اتفاق افتاد از بین بردن تمرکز تیم یا بولد کردن اخبار و شایعاتی است که همه ارکان تیم و باشگاه را درگیر می کند. مثل همین ماجرای توقیف سه دانگ ساختمان باشگاه که برای دو سه روزی پرسپولیس را درگیر خودش کرد و نشانه هایی از تأثیرگذاری نزدیکان رقبا روی آن پیدا شد تا مورد اعتراض رسمی سخنگو و رئیس هیأت مدیره باشگاه قرار بگیرد.در عین حال طی یکی دو روز اخیر در فضای مجازی هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس با ایجاد هشتگ «اتحاد سرخ» در پی از بین بردن این حواشی و تمرکز صددرصدی تیم روی دو بازی تعیین کننده پیش رو هستند. اتفاقی که با استقبال بازیکنان و مربیان تیم مواجه شده. آنها می گویند این یک رفتار هوشمندانه از جانب هواداران است. رفتاری که نشان از شعور و درک هوادار دارد و ثابت می کند آنها پشت باشگاه و سرمربی تیم هستند. پرسپولیسی ها می گویند خیلی ها دوست داشتند پرسپولیس را با مسائلی مثل تست کرونا، توقیف سه دانگ ساختمان باشگاه و قرنطینه به هم بریزند اما حواس همه مان جمع است که تمام این رفتارها فقط در جهت آسیب رساندن به تیم در راه رسیدن به هدفش صورت می گیرد. الان هم که مسأله شکایت کالدون و صدور رأیش را پیش کشیده اند. همه این کارها را می کنند تا پرسپولیس این فصل دیگر قهرمان نشود اما بازیکنان و مربیان با این اتفاقات برخورد مناسبی دارند. بازیکنان به درجه ای از هوش و درک رسیده اند که خیلی سریع نکاتی که کادر فنی به آنها گوشزد می کنند را می گیرند و حواس شان به همه چیز هست.
 
هیچ کس مصدوم نیست
طی چند روز گذشته اخباری درباره مصدومیت برخی بازیکنان پرسپولیس شنیده می شد اما واقعیت اینکه هیچ مصدومیتی در کار نیست و یحیی تمام بازیکنانش را برای بازی بزرگ با سپاهان در اختیار خواهد داشت.
در واقع طبیعی بود که بازی های فشرده در هند آن هم به فاصله هر سه روز یک بازی بازیکنان را خسته خواهد کرد و این مصدومیت های جزئی که برای برخی نفرات مثل نوراللهی، کمال، سیدجلال و سرلک پیش آمد همه از این مسأله ناشی می شد اما بعد از سرلک، نوراللهی هم در تمرین پنجشنبه حاضر شد ضمن اینکه مشکل سیدجلال و کمال هم جدی نیست و آنها می توانند در لیست بازی با سپاهان قرار بگیرند. مثلاً در مورد کمال کامیابی نیا بحث درد از ناحیه مچ پا بود که به ساختار مچش برمی گردد وگرنه او هم مشکل جدی ندارد و در صورت نیاز دست یحیی را خواهد گرفت.
 
فقط آقایی در شرایط مسابقه نیست
از بین بازیکنان پرسپولیس تقریباً همه شرایط فنی و بدنی مناسبی دارند. جدا از مسأله روح و روان تیم که به آن اشاره شد پرسپولیس بعد از یک تورنمنت سنگین از نظر بدنی هم آماده دو بازی مهم پیش روست و بازیکنانی مثل عیسی آل کثیر و شهریار مغانلو هم در حال حاضر از نظر بدنی شرایط ایده آلی دارند و می توانند 90 دقیقه در زمین باشند و بجنگند. این مسأله در خصوص بقیه نفرات حتی فرشاد فرجی هم مصداق دارد و تنها بازیکنی که آماده نیست سعید آقایی مدافع چپ سرخ هاست.
آقایی که همراه تیم در هند حضور نداشت به تازگی با تیم تمرین می کند و شرایط حضور در بازی فردا را نخواهد داشت چرا که هنوز به کار گروهی اضافه نشده. در عین حال با توجه به ترافیک بازیکن شاید با در نظر گرفتن شرایطش حتی از لیست 20 نفره هم خط بخورد.
 
می توانیم سپاهان را ببریم
پرسپولیس با در اختیار داشتن مهره های تعیین کننده ای مثل مهدی ترابی و البته بالا رفتن میزان هماهنگی و شرایط بدنی مهاجمانی مثل آل کثیر و البته در نظر گرفتن توانایی های مهره هایی مثل عالیشاه، امیری، نعمتی، نوراللهی و امیری و البته استحکام سازمان دفاعی اش به رهبری سیدجلال می تواند سپاهان را شکست داده و گام بزرگی در راه قهرمانی پنجم بردارد. این ذهنیتی است که در تیم وجود دارد. پرسپولیسی ها شامل بازیکن و مربی به سپاهان احترام می گذارند. آنها می گویند تیم مدیریتی سپاهان حواشی مربوط به این تیم را جمع می کند تا نویدکیا و بازیکنانش در آرامش فقط دنبال پیروزی در مسابقات و کار خودشان باشند. این باعث شده که حتی قبل از بازی بزرگ فردا اطراف سپاهان هیچ خبری نباشد و آنها در سکوت مهیای دربی ایران شوند اما با وجود حواشی پیرامون تیم ما، حواس مان به همه چیزهست و معتقدیم می توانیم سپاهان را در خانه اش شکست بدهیم.
پرسپولیسی ها معتقدند با توجه به کیفیتی که از سپاهان مقابل نساجی دیدند این تیم با وجود توان فنی و انسجامش شکست ناپذیر نیست و حتی در اصفهان می توان از تیم نویدکیا سه امتیاز گرفت و قدم بزرگی برای قهرمانی برداشت.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال تاجیکستان
استقلال تاجیکستان
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن