اکسید هد

هشتگ اتحاد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 758 ] - شنبه, 18 اردیبهشت 1400

هشتگ اتحاد

از عصر روز پنج شنبه بود که در فضای مجازی کمپینی تشکیل شد به نام «هفته اتحاد پرسپولیسی ها». هدف از این کمپین و این هشتگ هم این بود که هواداران پرسپولیس و در کل... 3 out of 5 based on 5 ratings.
هشتگ اتحاد

از عصر روز پنج شنبه بود که در فضای مجازی کمپینی تشکیل شد به نام «هفته اتحاد پرسپولیسی ها». هدف از این کمپین و این هشتگ هم این بود که هواداران پرسپولیس و در کل...

ارتش سرخ دات كام :

از عصر روز پنج شنبه بود که در فضای مجازی کمپینی تشکیل شد به نام «هفته اتحاد پرسپولیسی ها».

هدف از این کمپین و این هشتگ هم این بود که هواداران پرسپولیس و در کل جامعه پرسپولیسی در یک هفته آینده که 2 بازی دشوار با سپاهان و استقلال پیش رو است، بدون توجه به حواشی و اختلافات بتوانند فقط روی پرسپولیس متمرکز شوند تا شاگردان یحیی بتوانند از بازی سپاهان و استقلال بیشترین امتیاز ممکن را بگیرند.

واقعیت این است که امتیازهای این 2 بازی با سپاهان و استقلال در سرنوشت قهرمانی این فصل لیگ و پنجمین قهرمانی پیاپی سرخپوشان بسیار تاثیرگذار است. همین مسئله باعث شد تا هواداران در فضای مجازی دست به چنین کاری بزنند، اتفاقی که با استقبال طیف گسترده ای از پرسپولیسی ها و حتی مدیران و بازیکنان پرسپولیس هم مواجه شد.

واقعیت این است که این تصمیم با هر مبدایی بسیار تصمیم مهم و حیاتی در یک هفته آینده است، آن هم در شرایطی که 2 بازی 6 امتیازی پیاپی انتظار سرخپوشان را می کشد. توقع این است که شاگردان گل محمدی برای کسب پنجمین قهرمانی پیاپی از این 2 بازی بیشترین امتیاز را کسب کنند. اهمیت این کمپین زمانی مشخص می شود که بدانیم سپاهان و استقلال به عنوان 2 رقیب بعدی پرسپولیس در لیگ دست به هر کاری زده و می زنند تا پیش از بازی خودشان با پرسپولیس شاگردان گل محمدی را به حاشیه بکشانند و یا حداقل فضای هواداری پرسپولیس را از یکدستی درآورند و با ایجاد حواشی و شایعات، چنددستگی را در بین هواداران ایجاد کنند.

نمونه بارز این مسئله همین موضوع شستا و 3 دانگ سند ساختمان پرسپولیس است که به یک باره پیش از بازی با سپاهان مطرح شد و برخی هم مانور زیادی روی آن دادند اما درنهایت همانطور که پیش بینی می شد، چنین مشکلی هم وجود نداشت و هیچ اتفاق و خطری پرسپولیس را تهدید نکرد.

مطرح شدن موضوع درست چند روز پیش از بازی با سپاهان این سوال را برای جامعه هواداری پرسپولیس مطرح کرد که آیا این موضوع به صورت برنامه ریزی شده مطرح شد یا خیر؟ اگر بخواهیم عینک بدبینی به چشم بزنیم باید بگوییم که جواب این سوال مثبت است. حالا وقتی چنین مسئله ای پیش از بازی با سپاهان رخ می دهد ممکن است مسائل حاشیه ای هم قبل از بازی با استقلال رخ بدهد، موضوعی که سابقه تاریخی دارد و تقریباً پیش از هر دربی یک یا چند حاشیه برای پرسپولیس درست می شود تا عملکرد پرسپولیس را در بازی با استقلال تحت تاثیر قرار دهند.

واقعیت این است که هم سپاهانی ها و هم استقلالی ها و هم کل تیم های لیگ می دانند که باکیفیت ترین تیم لیگ پرسپولیس است و کاملاً از پرسپولیس و بازیکنانش و البته نحوه بازی شاگردان گل محمدی می ترسند، به خاطر همین طبیعی است که دست به چنین حرکاتی بزنند یا بخواهند به شکلی عجیب برای پرسپولیس حاشیه درست کنند.

حالا وظیفه هواداری و تمام پرسپولیسی ها این است که در این شرایط در زمین رقیب بازی نکنند و خواسته و ناخواسته، خودشان برای خودشان حاشیه درست نکنند. مخصوصاً در شرایط فعلی که فضای مجازی تاثیر فراوانی در ایجاد حاشیه یا ایجاد آرامش در تیمی مثل پرسپولیس دارد، کنترل چنین وضعیتی و ایجاد چنین اتحادهایی می تواند درنهایت در این فضا و البته در فضای واقعی و اصلی به سود پرسپولیس رقم بخورد.

از لحاظ منطقی هم اگر بخوانیم به موضوع نگاه کنیم، اتحاد داشتن در شرایط فعلی و حفظ این اتحاد می تواند نتیجه بسیار مثبتی برای پرسپولیس داشته باشد. قطعاً در تیمی مثل پرسپولیس خواسته یا ناخواسته حواشی و شایعات زیادی وجود دارد و قبل از بازی های بزرگ هم طبیعی است که رقبا بخواهند با سوار شدن بر موج این حواشی و شایعات به پرسپولیس ضربه بزنند. درصد زیادی از هواداران و اشخاص پرسپولیسی در فضای مجازی هم ناخواسته وارد این بازی می شوند و خودشان عامل ضربه زدن به پرسپولیس، پس بهتر است که در شرایط فعلی چنین اتحادی حتی تا پایان لیگ صورت بگیرد تا درنهایت پرسپولیس به پنجمین قهرمانی خودش برسد و از این موضوع ضربه نخورد.

همه ما می دانیم که پرسپولیس در شرایط فعلی کار بسیار سختی هم در لیگ و هم در آسیا دارد. مسائلی مثل جدایی برخی از بازیکنان یا مشکلات مالی چیزی نیست که بخواهیم آنها را کتمان کنیم یا تکذیب اما فعلاً صلاح این است که به این موارد حداقل تا قبل از بازی با سپاهان و استقلال دامن زده نشود تا تیم از لحاظ روحی مشکلی نداشته باشد. وقتی چنین فشارها و حواشی وجود نداشته باشد قطعاً بازیکنان و کادر هم می توانند با آرامش کار خود را انجام بدهند و تمام تمرکزشان را روی بازی های پیش رو بگذارند.

البته ذکر این نکته ضروری است که گوشزد کردن برخی موارد اشتباه و انتقاد کردن باید همچنان ادامه داشته باشد و نباید فضا به سمتی برود که دیگر کسی حتی به صورت درست انتقاد نکند اما نباید این مسئله باعث ایجاد حاشیه یا اتفاقی در اردوی پرسپولیس شود.

قطعاً اگر مشکلی هم باشد به صورت درست به تیم یا باشگاه تزریق خواهد شد و در این مورد مسئله ای نیست اما بحث این است که اتحاد هواداری در فضای مجازی و حتی در واقعیت باید رعایت شود. حالا که شرایط این وجود ندارد که هواداران برای حمایت از پرسپولیس به ورزشگاه بروند، بهترین روش برای حمایت از تیم همین حفظ اتحاد و هشتگ هفته اتحاد پرسپولیسی ها است. پس چه بهتر که این مسئله تا آخر پیگیری شود و همه هواداران هم چنین موضوعی را حداقل تا بازی سپاهان و استقلال رعایت کنند.

قطعا می شود نتیجه این مسئله را روی روند تیمی دید. این به نوعی می تواند یک آزمایش برای فضای هواداری پرسپولیس باشد. شاید چنین اقداماتی اگر با نتیجه مثبت همراه شود می تواند تجربه خوبی برای پرسپولیس باشد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال دوشنبه
استقلال دوشنبه
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن