اکسید هد

قلیچ: خیلی از اینها دربی باز نیستند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 604 ] - چهارشنبه, 22 اردیبهشت 1400

قلیچ: خیلی از اینها دربی باز نیستند

این حرف را نزنید. بی انصافی است خداوکیلی. پروین تافته جدا بافته فوتبال ماست و معنی تار سبیل و نان و نمک را می فهمد. من که همیشه به شاگردی علی آقا افتخار کردم.... 3 out of 5 based on 4 ratings.
قلیچ: خیلی از اینها دربی باز نیستند

این حرف را نزنید. بی انصافی است خداوکیلی. پروین تافته جدا بافته فوتبال ماست و معنی تار سبیل و نان و نمک را می فهمد. من که همیشه به شاگردی علی آقا افتخار کردم....

ارتش سرخ دات كام :

این حرف را نزنید. بی انصافی است خداوکیلی. پروین تافته جدا بافته فوتبال ماست و معنی تار سبیل و نان و نمک را می فهمد. من که همیشه به شاگردی علی آقا افتخار کردم. او هنوز هم دست ما را می گیرد و هنوز هم فریادرس است.

از همان روزی که اسکناس های تانخورده حرف اول و آخر را در این فوتبال نفرین شده زد، وحید قلیچ و امثال او به جزیره نسیان تبعید شدند و بوی حلوا را استشمام کردند. اینگونه شد که آشیانه بان عاصی با چشیدن زهر فراموشی جان داد و فهمید زمین جای خوبی برای توپچی های باستانی نیست.

وحید قلیچ که روزگاری قفل محکمی به قفس توری قرمزها می زد در گفتگو با اعتماد به نکاتی اشاره کرده است که در زیر می خوانید:

*به پرسپولیس یحیی از چه زاویه ای نگاه می کنی وحید؟
یحیی یک تیم داخل زمین دارد و یک تیم هم روی نیمکت. با این همه بازیکن میلیاردی قهرمانی دوباره در لیگ و رسیدن به فینال آسیا هنر و معجزه نمی خواهد. این پرسپولیس را دست وحید قلیچ هم بدهند همین نتایج تکرار می شود. تازه من مثل بازی با سپاهان اشتباهات عجیب یحیی را مرتکب نخواهم شد و بی دلیل تیم را عقب نخواهم کشید.

*قفس بانی که 9 دربی را تجربه کرده در آستانه دربی پیش رو فکر می کند این بار چه اتفاقی بیفتد؟
دربی، دربی باز می خواهد. این یادتان باشد. اینکه فکر کنند چون استقلال به ذوب باخته پس در دربی زانو خواهد زد سخت اشتباه می کنند. پرسپولیس اگر همه دیدارهایش را هم ببرد اما در دربی زمین گیر شود از چشم ها می افتد. این بازی ستاره هایی مثل ضیا عربشاهی و ناصر و فرشاد پیوس را می خواهد تا معادلات را به هم بریزند. خیلی از اینها دربی باز نیستند.

*پرسپولیس پروین در دهه 60  با این ارتش پرزرق و برق چه فرقی دارد؟
تیم پروین 11 بازیکن بی ادعا و عاشق داشت که در جیب شان هزار تومان نبود اما به خاطر پیراهن قرمز جان می دادند، اما بچه های امروز فقط در خدمت جیب شان هستند و اصلا نمی دانند عشق به پیراهن یعنی چه. ما گدایان سربلند این فوتبال بودیم و بدبختی بیست، سی سال زودتر به دنیا آمدیم. لعنت به این روزگار.

*همه چیز عوض شده. همه چیز!
همین طور است. دروازه بانی که 4 تا شیرجه رفته 8 میلیارد می خواهد و اگر پولش را نگیرد، قهر می کند! ما اما مفتی بازی می کردیم و سرمان را جلوی توپ می گذاشتیم. عشق مُرد. معرفت مرد. همه چیز مرد آقا.

*نظر وحید قلیچ درباره سنگر قرمزها هم می تواند قابل تامل باشد؟
نظر بدهم که به تریج قبای شان بربخورد و زمین را به آسمان ببافند؟ یک بار از نیمکت پرسپولیس و سیستم دروازه بانی تیم دو کلمه انتقاد کردم اما نامردها گفتند وحید رد داده است. انگار نه انگار من 180 بازی توی دروازه پرسپولیس ایستادم و کارم را هم خوب بلد بودم. آقایان ما را پیشکسوت نمی دانند متاسفانه.

*چرا؟
چون حرف حق را می زنیم و برابر جماعت از راه رسیده تعظیم نمی کنیم. باور می کنید اصلا نمی دانم باشگاه پرسپولیس کجاست؟ حضرات آن قدر تنگ نظر هستند که نمی گذارند امثال ما از در باشگاه برویم داخل. خدا پدر پروین را بیامرزد که در این عرصات گاهی عتیقه ها را دور هم جمع می کند.

*پروین هم پروین قدیم!
این حرف را نزنید. بی انصافی است خداوکیلی. پروین تافته جدا بافته فوتبال ماست و معنی تار سبیل و نان و نمک را می فهمد. من که همیشه به شاگردی علی آقا افتخار کردم. او هنوز هم دست ما را می گیرد و هنوز هم فریادرس است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن فصل بیستم پرسپولیس؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال دوشنبه
استقلال دوشنبه
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:35
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن