اکسید هد

معجزه تازه واردها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1294 ] - دوشنبه, 27 اردیبهشت 1400

معجزه تازه واردها

پیروزی در داربی تهران، جایگاه پرسپولیس را به عنوان یکی از 2بخت اصلی قهرمانی در فصل جاری حفظ کرد و از نظر روحی و روانی هم روی سرخ ها تأثیر مثبت گذاشت. این برد ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
معجزه تازه واردها

پیروزی در داربی تهران، جایگاه پرسپولیس را به عنوان یکی از 2بخت اصلی قهرمانی در فصل جاری حفظ کرد و از نظر روحی و روانی هم روی سرخ ها تأثیر مثبت گذاشت. این برد ...

ارتش سرخ دات كام :

پیروزی در داربی تهران، جایگاه پرسپولیس را به عنوان یکی از 2بخت اصلی قهرمانی در فصل جاری حفظ کرد و از نظر روحی و روانی هم روی سرخ ها تأثیر مثبت گذاشت. این برد با ضربه اولیه شهریار مغانلو و هنر تمام کنندگی عیسی آل کثیر در ریباند به ثمر رسید. این 2بازیکن در خلال فصل به جمع یاران یحیی گل محمدی اضافه شدند و البته غیر از آنها مهدی ترابی هم نمایشی توفانی در این تیم داشته است. در مجموع «معجزه تازه واردها» پرسپولیس را در رقابت برای فتح هر 3جام سر پا نگه داشته است.

عیسی، گرسنه گل
عیسی آل کثیر از ابتدای فصل در عضویت پرسپولیس بود، اما محرومیت 6ماهه این بازیکن باعث شد استفاده از او تا اوایل دور برگشت به طول بینجامد. عیسی توانایی غریبی در گلزنی دارد و خودش را به راحتی در موقعیت لازم برای گشودن دروازه رقبا قرار می دهد. او 6 ماه از تمرینات گروهی دور بوده و شاید هنوز هم به فرم بدنی ایده آل نرسیده باشد، اما از همان نخستین حضورهایش در میادین نشان داد چقدر بازیکن مؤثری است. گل به استقلال، سومین گل آل کثیر در لیگ برتر بعد از پایان دوران محرومیتش بود. این بازیکن ابتدا دروازه نساجی را گشود و برد پرسپولیس برابر شاگردان ساکت الهامی را قطعی کرد، در ادامه یک گل مهم به سپاهان زد و بعد هم فاتح داربی تهران لقب گرفت. غیراز اینها آل کثیر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان هم 2 گل زد تا نشان بدهد مثل آب خوردن چهارچوب دروازه را پیدا می کند.

شهریار؛ جنگنده و اثرگذار
 به شکل عجیبی هنوز در مسابقات لیگ پای شهریار مغانلو به گلزنی باز نشده است، اما تأثیر او در جریان بازی های پرسپولیس بسیار مشهود است؛ حتی شاید بیشتر و کلیدی تر از عیسی آل کثیر. شهریار فوق العاده پرانرژی و جنگنده بازی می کند، صرفا در محوطه جریمه رقبا حبس نمی شود و تا آخرین لحظه در تعقیب توپ است. او روی هوا تسلط دارد و باهوش هم عمل می کند؛ مثل توپی که در نیمه اول داربی برای احمد نوراللهی مهیا کرد، اما هافبک سرخ ها برای گلزنی یک قدم کم آورد. شوت های سرکش و ناگهانی مغانلو هم تبدیل به بخش مؤثری از بازی پرسپولیس شده و گل داربی نیز از همین راه به دست آمد. البته طلسم گلزنی مغانلو صرفا محدود به مسابقات لیگ است، وگرنه او در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 4گل به ثمر رسانده و یک پاس گل هم داده است. حضور شهریار به وضوح به خط حمله پرسپولیس جان بخشیده است.

ترابی؛ کیفیت مورد انتظار
در مورد کیفیت مهدی ترابی مطلقا نیاز به توضیح نیست. او یکی از استانداردترین بازیکنان حال حاضر فوتبال ایران به شمار می رود. سرعت، تکنیک، استارت های انفجاری، ارسال های خطرناک و شوت های فنی از ترابی یک مهره استثنایی ساخته است. او بعد از یک نیم فصل ناموفق در قطر، با همان کیفیت مورد انتظار به پرسپولیس بازگشته و در حال کمک به این تیم است. ترابی در 5بازی لیگ برتر یک گل زده، اما در 6بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا علاوه بر به ثمر رساندن 2گل، 5پاس گل هم ارسال کرد تا بهترین پاسور منطقه غرب باشد. هیچ تیمی در ایران نیست که حسرت بازیکنی مثل مهدی ترابی را نخورد. افزوده شدن همزمان او، عیسی و شهریار به ساختار تهاجمی پرسپولیس، یحیی گل محمدی را به خوش اقبال ترین مرد این روزهای فوتبال ایران تبدیل کرده است.

فرجی؛ خودش را نشان داد
شاید تردیدهایی در مورد سطح توانایی های فرشاد فرجی وجود داشت، اما او هم در نیمه دوم داربی تهران نشان داد می تواند حرف هایی برای گفتن داشته باشد. فرجی در پست دفاع راست، منطقه ای که پرسپولیس در آن مشکل دارد نمایش قابل دفاعی ارائه داد و البته فراموش نکنیم او قابلیت بازی در پست مدافع میانی را هم دارد. به این ترتیب به نظر می رسد تیم گل محمدی در زمستان از هر نظر کامل شده است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پیکان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
یکشنبه, 3 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی9
2مهدی عبدی8
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن