اکسید هد

عیسی به عدد مقدس دربی رسید

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1280 ] - سه شنبه, 28 اردیبهشت 1400

عیسی به عدد مقدس دربی رسید

گلزنی عیسی آل کثیر در دربی و درخشش او در این بازی بزرگ یادمان انداخت که چرا سال هاست خبری از ستاره های فوتبال خوزستان و مهاجمان اهل این خطه در پرسپولیس نیست چ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
عیسی به عدد مقدس دربی رسید

گلزنی عیسی آل کثیر در دربی و درخشش او در این بازی بزرگ یادمان انداخت که چرا سال هاست خبری از ستاره های فوتبال خوزستان و مهاجمان اهل این خطه در پرسپولیس نیست چ...

ارتش سرخ دات كام :

گلزنی عیسی آل کثیر در دربی و درخشش او در این بازی بزرگ یادمان انداخت که چرا سال هاست خبری از ستاره های فوتبال خوزستان و مهاجمان اهل این خطه در پرسپولیس نیست چرا نامی از آن دیار در دربی تهران بولد نشده است؟

شاید باور کردنی نباشد اما عیسی اولین مهاجم خوزستانی و گلزن دربی بعد از انقلاب در پرسپولیس است. او تک گل سه امتیازی اش را 43 سال و 5 ماه بعد از دبل صفر ایرانپاک در آخرین دربی قبل از انقلاب به ثمر رساند. دو گلی که هم پرسپولیس را دو بر یک برنده کرد هم ایرانپاک را با 7 گل زده به عنوان بهترین گلزن تاریخ دربی ها معرفی کرد؛ عنوانی که هنوز هیچ کس به آن نزدیک هم نشده است!

شاید باور کردنی نباشد اما ایرانپاک و آل کثیر تنها مهاجمان خوزستانی تاریخ پرسپولیس هستند که در دربی گل زده اند اما سرخ ها از این خطه چند گلزن دیگر در پست های مختلف دارند.

ناظم گنجاپور اولین گلزن خوزستانی پرسپولیس در تاریخ دربی هاست. بازیکنی که در پست گوش چپ و در دربی چهارم، در حالی که پرسپولیس با اخراج رضا وطنخواه از دقیقه 35 یک یار کمتر داشت و دو گل در کیسه تنها گل تیمش را به ثمر رساند و سپس یک گل دیگر خورد.

مهدی هاشمی نسب تنها مدافعی است که سابقه 5 بار گلزنی در دربی تهران را در کارنامه دارد که چهارتایش با پیراهن پرسپولیس به دست آمده است.

ایرج سلیمانی هم دیگر خوزستانی گلزن تاریخ دربی است. او یک هافبک میانی شوتزن بود که در دربی معروف شش تایی ها دبل کرد.

اما عادل کلاه کج، آخرین گلزن خوزستانی تاریخ پرسپولیس در دربی تهران به حساب می آید. او 10 مهرماه سال 88 گل مساوی پرسپولیس را از ریباند پنالتی زد و 11 سال و 7 ماه بعد از آن بود که عیسی با تکل گل سه امتیازی اش نام خوزستان و خوزستانی های پرسپولیس را در دربی تاریخی تهران زنده کرد.

با این حساب تا اینجا و بعد از برگزاری 95 دربی، سهم خوزستانی ها از 118 گل پرسپولیس در دربی 16 تا بوده که عدد قابل توجهی است. در عین حال همین که بهترین گلزن تاریخ دربی یک خوزستانی نامدار است و هیچ کس نتوانسته به رکورد او بعد از چهار دهه نزدیک شود، پرچم خوزستانی ها را در تاریخ دربی پایتخت بالا نگه می دارد.

پرسپولیس البته مهاجمان شاخص و نامدار خوزستانی دیگری هم داشته که در دربی موفق به گلزنی نشدند. یکی از آنها کریم باوی و دیگری بهنام سراج است که با تیم ملی به جام جهانی 1998 هم رفت اما افتخار گلزنی در دربی نصیبش نشد.

لیث نوبری (ناصری) هم دیگر مهاجم خوزستانی تاریخ پرسپولیس بود. جدا از اکبر افتخاری که قبل از انقلاب در پست گوش چپ بازی می کرد، حسین کعبی هم در مقطعی از لیگ ششم حرفه ای تحت نظر مصطفی دنیزلی در خط حمله به عنوان وینگر- مهاجم بازی کرد اما موفق به گلزنی در این بازی خاص نشد. رضا نوروزی دیگر مهاجم خوزستانی تاریخ باشگاه به حساب می آید که در همان هفته های اول حضورش در پرسپولیس مصدوم شد و با اینکه سابقه پر و پیمانی در گلزنی مقابل استقلال داشت اما هرگز دربی تهران را تجربه نکرد.

پراکندگی جغرافیایی بازیکنان خوزستانی که در دربی برای پرسپولیس گل زده اند هم جالب است. هاشمی نسب اهل آبادان است و ایرانپاک در اهواز به دنیا آمد و به خاک سپرده شد. گنجاپور هم در اهواز به دنیا آمد و در تهران از دنیا رفت. عادل کلاه کج اهل رامهرمز است و ایرج سلیمانی در مسجد سلیمان به دنیا آمد و در کرج از دنیا رفت. عیسی آل کثیر هم متولد دزفول است و چنانچه با یک خط فرضی شهرهای زادگاه این 6 بازیکن را به هم وصل کنید، دایره گلزنان خوزستانی پرسپولیس در تاریخ دربی را پیدا می کنید.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پیکان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
یکشنبه, 3 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی9
2مهدی عبدی8
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن