اکسید هد

یحیی و مجتبی؛ این نبرد اول شرلوک و واتسون است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 730 ] - یکشنبه, 2 خرداد 1400
یحیی و مجتبی؛ این نبرد اول شرلوک و واتسون است

روز آینده بار دیگر شاهد تقابل دو مربی ای خواهیم بود که در ابتدای این کار پرچالش نامشان به نام هم گره خورده بود.   عکسی صمیمانه از مجتبی حسینی و یحیی...

ارتش سرخ دات كام :

روز آینده بار دیگر شاهد تقابل دو مربی ای خواهیم بود که در ابتدای این کار پرچالش نامشان به نام هم گره خورده بود.  

عکسی صمیمانه از مجتبی حسینی و یحیی گل محمدی علی رغم اینکه پرسپولیسی ها دو امتیاز حساس را در مرحله رفت مسابقات لیگ بیستم در مسجد سلیمان جا گذاشته بودند، قاب پایانی یکی از مسابقات لیگ بیستم بود که تا پایان هفته ٢٣ام کم حاشیه به همراه نداشته است. یحیی و تیمش برای کسب سه امتیاز به مسجد سلیمان سفر کرده بودند و در طول بازی هم موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند و حتی یک پنالتی هم توسط سیامک نعمتی از دست رفت، ولی درنهایت بیشتر از یک امتیاز مقابل تیمی که مجتبی حسینی در زمانی بسیار کم آن را ساخته بود، کسب نکردند.  

پس از این مسابقه مجتبی حسینی در مصاحبه ای پرسپولیس را که تازه از رقابت های آسیایی بازگشته بود، شایسته ترین تیم برای قهرمانی آسیا عنوان کرد و از نظر فنی بهترین تیم قاره ارزیابی کرد. او پیش تر در مصاحبه پس از تساوی برابر پرسپولیس نیز گفته بود که یحیی تا آخر عمر استاد او باقی می ماند. این حرف ها در واقع پایانی بود بر شایعاتی که وجود داشت و محتوای آن بود که رابطه یحیی و مجتبی پس از جدایی در ذوب آهن خوب نشده است. 

مجتبی حسینی و یحیی گل محمدی زوج خط دفاعی در آن صباباتری ثروتمند و پرمهره در نیمه دوم دهه 80 بودند و احتمالاً همانجا بود که افکارشان درباره فوتبال و تئوری های فنی اش به هم گره خورد. یحیی سال 87 با کنار زدن محمدحسین ضیایی سرمربی شد و تا امروز نزدیک به ١٣ سال است که سرمربی بوده، اما عمر سرمربیگری حسینی اصلاً طولانی نیست چراکه او نزدیک به یک دهه به عنوان کمک و دستیار گل محمدی این مربی را همراهی کرده است.

یحیی بعد از صباباتری سرمربی تربیت یزد شد اما در سومین تیمی که هدایتش را قبول کرد مجتبی را به کادر فنی اش اضافه کرد. آنها در نساجی قائمشهر، صبای قم، پرسپولیس، نفت تهران و ذوب آهن همراه هم بودند و حضورشان در این آخری، دو قهرمانی جام حذفی برای شان به دنبال داشت.

طی این 5، 6 سال یحیی اعتقاد ویژه ای به مجتبی حسینی پیدا کرد و بسیاری او را مغز متفکر گل محمدی در امور فنی می دانستند. اتفاقاً در اولین مقطع حضور یحیی در پرسپولیس و زمانی که او جای مانوئل ژوزه را به عنوان سرمربی گرفت مجتبی حسینی را به عنوان دستیار اول خود انتخاب کرد و همین باعث شد حسین عبدی که از طرف یحیی دعوت به همکاری در کادر فنی شده بود کنار برود.

فصل سوم حضور یحیی و مجتبی در ذوب آهن اصلاً خوب پیش نرفت و گل محمدی در همان هفته های نخست از کار برکنار شد و دستیار اول جای سرمربی را گرفت. در آن مقطع یحیی تصور نمی کرد مجتبی جای او را بگیرد به همین خاطر از او بشدت ناراحت شد و ارتباط این دو دوست همکار به سردی مطلق و قهر گرایید. بعد از آن بود که یحیی با پول خوبی که از اکسین البرز گرفت به لیگ یک رفت و جای فیروز کریمی نشست و در آن تیم وحید رضایی را به عنوان دستیار کنار خود به کار گرفت.

انتخاب بعدی یحیی اما زمینه ساز نزدیکی دوباره این دو دوست قدیمی شد؛ یحیی پس از اکسین، هدایت تراکتور محروم و نیمه جان را گرفت که با پنجره های بسته مجبور بود از بازیکنان جوان و قبلی اش استفاده کند. در شروع فصل او جواد منافی را کنار خودش داشت و تیم با این کادر 20 روز هم تمرین کرد اما یکباره سر و کله حسینی در تبریز پیدا شد. پیش از این به نظر می رسید راه یحیی و مجتبی از هم جدا شده و این دو را دیگر کنار هم نخواهیم دید، بخصوص اینکه آنها نزدیک به یک سال با هم قهر بودند و ارتباطی نداشتند. از این جهت وقتی یحیی به تبریز رفت، مجتبی در تیم پیکان کارش را به عنوان دستیار مجید جلالی آغاز کرد اما خیلی زود به این نتیجه رسید که اگر قرار است به عنوان دستیار به کارش ادامه بدهد،چه کسی بهتر از یحیی گل محمدی و به دعوت دوست قدیمی اش با فسخ زودهنگام قرارداد با پیکان، پاسخ مثبت داد.

مجتبی حسینی دوباره در تراکتور تبدیل به تئوریسین یحیی شد اما ناکامی در تبریز دوران حضورشان در این شهر را طولانی نکرد. مدیران تراکتور نیم فصل یحیی را کنار گذاشتند و مجتبی به عنوان سرمربی موقت برگزیده شد اما فقط دو بازی به عنوان سرمربی کار کرد . یحیی که به شهرخودرو رفت بار دیگر ارتباط این دو همکار و دوست قدیمی قطع شد.

در واقع از اینجا به بعد حسینی تصمیم گرفت دیگر هر طور که شده خودش به عنوان سرمربی کار کند و کمک مربی نباشد.  انتخاب اول او اکسین همان تیم کرجی سابق یحیی بود و بعد به مس کرمان پیوست. او فصل قبل تا آستانه صعود به لیگ برتر با مس کرمان پیش رفت اما در جدال با آلومینیوم اراک برای صعود تنها یک گل زده کم آورد و در حالی که در بازی آخرش باید چهار گل می زد سه گل زد، تا نماینده اراک صعود کند. 

حسینی در لیگ شانزدهم نتایج قابل قبولی با ذوب آهن پس از کنار رفتن یحیی گل محمدی کسب کرده بود و این تیم را بالاتر از سپاهان به سهمیه آسیایی هم رساند و به همین دلیل به هیچ وجه انتظارش را نداشت که در پایان فصل مدیران باشگاه تصمیم به انتخاب امیرقلعه نویی بگیرند و او را کنار بگذارند. 

او پس از این جدایی که خودش را مستحق آن نمی دانست، طی سال های اخیر تلاش کرد نام خود را در مربیگری ایران تبدیل به یک برند کند و سال گذشته علی رغم ناکامی با مس کرمان توانست این را به مدیرانی که در فوتبال ایران کار می کنند، ثابت کند و چون دیگر حوصله رقابت در مسابقات سخت و فیزیکی لیگ یک را نداشت، پیشنهاد باشگاه نفت مسجد سلیمان را که اصلا شرایط خوبی نداشت، پذیرفت و با نمایش هایی که تیمش در مسابقات نیم فصل اول ارائه کرد، مسئولان باشگاه ذوب آهن که با بی مهری او را کنار گذاشته بودند را متقاعد کرد برای پایان روزهای سخت سبزپوشان، راهی جز آوردن او از مسجد سلیمان به اصفهان ندارند. 

مصاف نفت و پرسپولیس در مسجد سلیمان اولین رویارویی مجتبی حسینی و یحیی گل محمدی در قامت سرمربی بود، اما در این مصاف سرمربی سرخپوشان محروم بود و از روی سکوها بازی را تماشا کرد و تازه بازی دو تیم در هفته های ابتدایی فصل  آن حساسیت سنگینی و خاصی که تقابل دوباره این دو مربی روز آینده در پی خواهد داشت، به هیچ وجه نداشت.

در واقع باید روز آینده را اولین تقابل رو در روی این دو مربی دانست؛ جایی که ذوب آهن ٢١ امتیازی از ٢٢ مسابقه راهی جز بازی کردن با تمام توان مقابل قهرمان چهار دوره اخیر فوتبال ایران در خانه ندارد. در سوی دیگر هم یحیی گل محمدی که تیمش با یک بازی کمتر نسبت به سپاهان 45 امتیازی است و طلایی پوشان را با تفاضل گل ٣+ در وضعیت بهتری می بیند، به خوبی می داند که کوچکترین لغزش در اصفهان، چقدر می تواند در مسیر کسب دومین قهرمانی با پرسپولیس و البته پنجمین قهرمانی متوالی سرخ ها در لیگ برتر گران تمام شود. 

پس فردا روزی است که شرلوک هولمز باید روبه روی داکتر واتسونی قرار بگیرد که سال ها بهترین دوست و همکارش شناخته می شد و می توانست مکمل او در حل کردن معماهای بازی باشد. این تقابل احتمالاً در ظاهر یک دوئل دوستانه خواهد بود، اما در باطن آن یک نبرد سرنوشت ساز برای تعیین اعتبار دوران مربیگری جریان خواهد داشت.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال تاجیکستان
استقلال تاجیکستان
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن