اکسید هد

چرا هویت و انگیزه مجرمان شفاف اعلام نمی شود؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1117 ] - شنبه, 8 خرداد 1400

چرا هویت و انگیزه مجرمان شفاف اعلام نمی شود؟

 اخیراً فیلمی از ورزشگاه فولادشهر و دقایقی قبل از بازی ذوب آهن – پرسپولیس منتشر شده که یحیی گل محمدی، حمید مطهری و افشین پیروانی در حال صحبت با عوامل برگ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
چرا هویت و انگیزه مجرمان شفاف اعلام نمی شود؟

 اخیراً فیلمی از ورزشگاه فولادشهر و دقایقی قبل از بازی ذوب آهن – پرسپولیس منتشر شده که یحیی گل محمدی، حمید مطهری و افشین پیروانی در حال صحبت با عوامل برگ...

ارتش سرخ دات كام :

 اخیراً فیلمی از ورزشگاه فولادشهر و دقایقی قبل از بازی ذوب آهن – پرسپولیس منتشر شده که یحیی گل محمدی، حمید مطهری و افشین پیروانی در حال صحبت با عوامل برگزاری بازی و ناظران سازمان لیگ در محل هستند و با استرس و وحشت ناشی از اتفاقی که افتاده درباره ماجرای پرتاب نارنجک به سمت اتوبوس تیم و اتفاقی که می توانست یک فاجعه بیافریند، حرف می زنند و خواستار برخورد با خاطیان هستند.
پخش این فیلم بعد از مطرح شدن اخباری درباره بدحال شدن افشین پیروانی و ویزیت شدنش توسط دکتر تیم و بعد گرفتن نوار قلب و یا اینکه یحیی نمی خواسته تیمش را به میدان بفرستد، نشان داد اتفاق رخ داده آنقدر ترسناک و نگران کننده بوده که تیم پرسپولیس را قبل از آن بازی بزرگ به هم ریخته بوده و کادر فنی دقایقی قبل از آن بازی مهم جای اینکه با آرامش تمرکزشان را روی مسائل فنی بگذارند، وارد این ماجرا شده اند و با شرایطی غیرطبیعی در مسابقه شرکت کرده اند.
این فیلم حساسیت ها را نسبت به اتفاق رخ داده برانگیخت و باعث شد این سؤال به شکل جدی از سوی هواداران پرسپولیس مطرح شود که چرا با عوامل این اتفاق وحشتناک برخورد جدی صورت نگرفته و بالاخره سرنوشت عوامل دستگیر شده در این ماجرا چه شد؟
 
کمیته انضباطی یا کمیته اخلاق؟
در حالی که عوامل تیم پرسپولیس، عوامل برگزاری مسابقه را در جریان اتفاقات رخ داده گذاشتند و اتوبوسی که دو نارنجک به آن برخورد کرده و شیشه اش شکسته بود، توسط این افراد رویت شد، رضا جاودانی، معاون کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رسیدگی به این پرونده را در صلاحیت کمیته متبوعش ندانست و اعلام کرد این پرونده باید توسط کمیته اخلاق بررسی شود. جاودانی ضمن تأکید بر اینکه از زمان ورود اتوبوس تیم به ورزشگاه تا زمان خروج، کمیته انضباطی صلاحیت رسیدگی دارند، این کار را وظیفه کمیته اخلاق دانست اما حسن زاده رئیس کمیته انضباطی چهارشنبه شب گفت: «فعلاً گزارشی به کمیته انضباطی حاصل نشده و موضوع در دست بررسی است. خوشبختانه آقای مهدی و دیگر مسئولان حضور داشتند و شفاهی مسائلی را گفتند اما موضوع مستلزم گزارش کتبی است که ما بتوانیم در رسیدگی به آن استناد کنیم.»
وی افزود: «در این موضوع خاص من مدرک و گزارشی ندیدم که بتوانم نظری بدهم. حتی اگر گزارشی بود، ما اجازه نظر دادن نداشتیم. من قول می دهم ما در اسرع وقت رأی را صادر خواهیم کرد و این حکم سختگیرانه خواهد بود.»
جدا از اینکه مشخص نشد بالاخره کمیته انضباطی صلاحیت رسیدگی به این ماجرا را دارد یا نه، با سکوت کمیته اخلاق در قبال این ماجرا، این سؤال برای هواداران پرسپولیس به وجود آمده که چرا این کمیته با یک توئیت ابراهیم شکوری در اعتراض به آرای کمیته انضباطی، او را احضار می کنند و به نوعی مقصر تجمع هواداران مقابل فدراسیون می دانند اما چرا در قبال این فاجعه سکوت کرده اند؟
 
مجرمان هیچ انگیزه ای نداشته اند؟
همان شب مسابقه ذوب آهن – پرسپولیس یعنی دوشنبه شب، اعلام شد عومل پرتاب نارنجک به پرسپولیس دستگیر شده اند و از آن روز به بعد همه منتظر بودند تا پلیس در این خصوص مفصل شفاف سازی کرده و اعلام کند این افراد چرا و با چه هدفی این اقدام را انجام داده اند و اصلاً انگیزه شان از این عمل مجرمانه و بشدت خطرناک که جان بازیکنان پرسپولیس، راننده اتوبوس و سرنشین های خودروهای نزدیک به آن اتوبوس را به خطر انداخت، چطور دست به چنین کاری زده اند؟
همان شب مسابقه اعلام شد افراد دستگیر شده که با موتور قصد متواری شدن از روی آن پل را داشته اند، شناسایی و دستگیر شده اند اما معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان اصفهان در مصاحبه ای که از اخبار ورزشی تلویزیون شبکه سه و یک پخش شد ضمن اشاره به اینکه «ترقه» ای به سمت اتوبوس پرتاب شده، اعلام کرد دو متخلف در این خصوص دستگیر شده اند.
بعد از آن هم، کریمی معاونت انتظامی استان اصفهان گفته: «دو نفری که در ارتباط با حمله به اتوبوس پرسپولیس دستگیر شده اند انگیزه خاصی را عنوان نکرده اند. نباید بگوییم جو بازی های پرسپولیس در اصفهان ملتهب است. ما این را یک فرصت و تهدید می دانیم!»
احتمالاً این مقام مسئول قصد داشته به صورت غیر مستقیم بگوید این بازی در تهران هم حاشیه های اینچنینی داشته اما سؤال اصلی اینجاست که چرا در مورد دستگیری مجرمان و انگیزه های آنها هیچ چیز شفاف نیست و چه محدودیتی در این باره وجود دارد؟
 
پویش هواداری برای رسیدن به جواب
بعد از اعلام مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس مبنی بر اینکه معاونت حقوقی باشگاه این پرونده را پیگیری می کند و روند دادرسی در حال انجام است، سخنگوی باشگاه هم اعلام کرد: «اتفاقات تلخی در اصفهان برای پرسپولیس رخ داد. اتفاقاتی که نظیرش را در دنیا هم کمتر می بینید. واقعاً شانس آوردیم که این اتفاق منجر به آسیب بازیکنان و اعضای تیم‎مان نشد وگرنه نمی دانستیم چه کسی باید جوابگو باشد. این خشمی که به وجود آمده، باید کنترل شود. ما همواره این موضوع را عنوان کرده ایم که به قانون احترام می گذاریم و نمی خواهیم مسائل اینچنینی را در جایی غیر از دایره قانون پیگیری کنیم. باشگاه پرسپولیس، خود را باشگاهی اخلاق مدار می داند و هرگز به دنبال تلافی نمی رود.»
وی افزود: «طبق اطلاعی که داشتیم، دو نفر از عوامل پرتاب نارنجک به سمت اتوبوس پرسپولیس دستگیر شده اند و منتظر پاسخ نهایی در این مورد هستیم. از آنجا که بحث تهدید جان اعضای تیم ما مطرح بود، این پرونده را تا رسیدن به یک نتیجه قاطعانه علیه افرادی که امنیت فوتبالی ها رابه خطر می اندازند، ادامه می دهیم.»
اما آتش هواداران داغ تر است و آنها در خبرگزاری ها و فضای مجازی پویش هایی ترتیب داده اند تا عوامل این ماجرا معرفی و محاکمه شوند تا دیگر اتفاقاتی اینچنینی یا آنچه برای سرباز احمدی رخ داد، تکرار نشود.
در عین حال هواداران دوآتشه و متعصب پرسپولیس می گویند کمیته انضباطی با حکمی که در خصوص بازی سپاهان – پرسپولیس داد، زمینه این اتفاق را مهیا کرد و اگر در آن خصوص تحکم بیشتری صورت می گرفت و به جای پرسپولیس میزبان با جریمه سنگینی تنبیه می شد، خاطیان به خودشان اجازه چنین عمل مجرمانه خطرناکی را نمی دادند چرا که بعید است افرادی بدون هواداری از تیمی خاص و دشمنی با پرسپولیس چنین حرکتی کرده باشند ضمن آنکه در بین هواداران پرسپولیس این ذهنیت وجود دارد که نه ماهیت این افراد و نه انگیزه آنها شفاف خواهد شد، از این رو بعید است برخورد محکمی هم با آنها صورت بگیرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال دوشنبه
استقلال دوشنبه
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن