اکسید هد

دبل کامبک

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 685 ] - شنبه, 8 خرداد 1400

دبل کامبک

 پرسپولیس یحیی گل محمدی را شاید تا پیش از عید نوروز به عنوان تیمی با صلابت دفاعی مثال زدنی می شناختیم که اجازه پیش افتادن را به هیچ رقیبی نمی دهد. تیمی ک... 5 out of 5 based on 3 ratings.
دبل کامبک

 پرسپولیس یحیی گل محمدی را شاید تا پیش از عید نوروز به عنوان تیمی با صلابت دفاعی مثال زدنی می شناختیم که اجازه پیش افتادن را به هیچ رقیبی نمی دهد. تیمی ک...

ارتش سرخ دات كام :

 پرسپولیس یحیی گل محمدی را شاید تا پیش از عید نوروز به عنوان تیمی با صلابت دفاعی مثال زدنی می شناختیم که اجازه پیش افتادن را به هیچ رقیبی نمی دهد. تیمی که تابستان گذشته با هفت بازی بدون گل خورده جریان بازی خود را به فینال آسیا رساند اما در این روزها پاشنه آشیلش را به گونه ای ترمیم کرده که به نقطه قوتش بدل گردد. پرسپولیس روی دفع ناقص حامد لک، یک گل در فولادشهر دریافت کرد اما در نیمه دوم بازی باخته مقابل ذوب آهن را با برد عوض کرد؛ آن هم با ارائه فوتبالی سرتاسر هجومی و شناور که ثابت می کرد پرسپولیس شایسته برگزاری جشن پیروزی در اصفهان است.

بازگشت به بازی پس از دریافت گل، یک خصیصه جدید است که در پرسپولیس فصل جاری دیده می شود. در لیگ قهرمانان آسیا مقابل الریان قطر و گوای هند، در جام حذفی برابر شاهین بندرعامری و حال در مصاف با ذوب آهنی که با رهبری دستیار سابق گل محمدی، سیدمجتبی حسینی، عزمش را برای بقا در لیگ جزم کرده، پرسپولیس ویژگی جدیدش را مقتدرانه به رخ کشید. چنین ویژگی ای مختص تیم هایی است که هم برای هر دقیقه از بازی و هر منطقه از زمین برنامه و طرح دارند و به آن برنامه و فلسفه بازی خود قویاً ایمان می ورزند و هم به درجه ای از خودباوری رسیده اند که با یک اتفاق غیرمنتظره نظیر آنچه در بازی آخرشان رخ داد، به هم نمی ریزند. گاندوهای اصفهانی برخلاف جهت جریان بازی و روی یک تک موقعیت بادآورده به گل برتری خود در نیمه نخست رسیدند. پرسپولیس نیز در هر دو نیمه سرسختانه و بی امان فشار حملاتش را روی دروازه شهاب گردان حفظ می کرد اما آنچه به قرمزهای میهمان کمک کرد تا بتوانند نتیجه را برگردانند، تصمیم جسورانه ای بود که امپراطورشان بین دو نیمه گرفت. گل محمدی در بین دو نیمه مهدی عبدی را به جای عیسی آل کثیری به میدان مسابقه فرستاد که چند موقعیت ایده آل را از دست داده بود. شهریار مغانلو نیز به جای بال سابق ذوبی ها روانه میدان شد تا امید عالیشاه درکنار مهدی ترابی وظیفه بازی سازی برای مهاجمین تازه وارد تیم را بر عهده بگیرد.

اعتماد به مهدی عبدی که در فولادشهر کوه انگیزه بود، صحیح ترین تصمیم گل محمدی بود. مهاجم جوان سرخ پوش یک بار روی زمین و روی پاس مهدی ترابی قلب دروازه ذوب آهن را هدف گرفت اما داور وسط به اشتباه آن گل را مردود اعلام کرد. یک بار نیز با ضربه سر و روی سانتر عالیشاه تیمش را به گل پیروزی بخشی رساند که بی شباهت به گل خیره کننده اش به النصر عربستان نبود. در حد  فاصل بین این دو گل نیز شهریار مغانلو سانتر احمد نوراللهی را با یک جای گیری بی نقص که او را دور از دسترس مدافعین میزبان قرار داده بود، قفل دروازه ذوب را شکست تا پرسپولیس یک فرار تماشایی از دومین شکستش در لیگ بیستم داشته باشد.

تعویض های سرمربی محبوب پرسپولیس در بازی های گذشته، از جمله شهرآورد 95 و دیدار حذفی با شاهین بندرعامری نیز در تصاحب میانه میدان و در اختیار گرفتن ریتم بازی به سرخ پوشان کمک می کرد. با این حال، دیدار مقابل ذوب آهن به شیوه جذاب تری اثبات کرد که گل محمدی برای پیاده سازی جادوی خود در نیمه مربیان، هم یک نیمکت پرمهره در اختیار دارد و هم جسارت بیرون کشیدن بزرگ ترین نام ها برای تغییر روند بازی را دارد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پیکان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
یکشنبه, 3 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی9
2مهدی عبدی8
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن