اکسید هد

صف طلبکاران پشت خالی ترین حساب

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1489 ] - پنجشنبه, 13 خرداد 1400

صف طلبکاران پشت خالی ترین حساب

پرسپولیس تا به حال این قدر فقیر و بی پول نبوده است. این باشگاه مردمی در بدترین شرایط مالی اش باز هم منابعی داشت که بتواند مشکلاتش را به کمک آن برطرف کند. اما ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
صف طلبکاران پشت خالی ترین حساب

پرسپولیس تا به حال این قدر فقیر و بی پول نبوده است. این باشگاه مردمی در بدترین شرایط مالی اش باز هم منابعی داشت که بتواند مشکلاتش را به کمک آن برطرف کند. اما ...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس تا به حال این قدر فقیر و بی پول نبوده است. این باشگاه مردمی در بدترین شرایط مالی اش باز هم منابعی داشت که بتواند مشکلاتش را به کمک آن برطرف کند. اما امروز پرسپولیس با صندوقی خالی در برابر صف طلبکارانش ایستاده است. همه برگ برنده هایش را قبلا رو کرده و حالا هیچ برگ برنده ای برای رو کردن ندارد. خیلی از پول ها را پیش خور کرده و دیگر قرار نیست پولی به صندوقش واریز شود. در ادامه نگاهی به همه این بحران ها داریم. بحران هایی که می تواند کمر یک تیم فوتبال را به راحتی خم کند، خصوصا اگر مدیرانی داشته باشد که پولساز نباشند.

 شوک بزرگ CAS به پرسپولیس
باشگاه پرسپولیس با اطمینان می گفت حکم CAS در مورد پرونده شکایت گابریل کالدرون از این باشگاه روز 25 خرداد یعنی دو هفته دیگر صادر می شود. می گفتند خود CAS با ارسال ایمیل اعلام کرده که تا آن تاریخ نمی تواند درمورد این پرونده اظهارنظر کند، اما حالا این مرجع بین المللی رای خود را صادر کرده و پرسپولیس یک ماه فرصت دارد مبلغ 580 هزار یورو به همراه 5 درصد سود سالیانه را به این مربی آرژانتینی بپردازد.
شوکی که ناشی از یک کشمکش در دو فصل پیش میان کالدرون و محمدحسن انصاری فرد پیش آمد. قرار بود کالدرون بعد از دریافت 170 هزار دلار از سرخ ها و با دریافت 380 هزار دلار دیگر در پرسپولیس بماند، اما قسط بعدی به موقع پرداخت نشد تا کالدرون برای یک نیم فصل حضور در پرسپولیس هم 170 هزار دلار را گرفته باشد هم 580 هزار دلار دیگر! 170 هزار دلار آن زمان با نرخ هر دلار 32000 تومان رقمی حدود 5/5 میلیارد تومان از جیب پرسپولیس بیرون آورد و حالا این 580 هزار دلار با نرخ هر دلار 23000 تومان رقمی معادل 13 میلیارد و 400 میلیون تومان روی دست پرسپولیس گذاشته است. باور کردنی نیست که یک مربی برای یک نیم فصل حضور مبلغی معادل 19 میلیارد تومان از پرسپولیس دریافت کند، اما حالا این اتفاق افتاده و البته پرسپولیس پولی برای پرداخت ندارد!

 داغ دستیار کالدرون بر کالبد پرسپولیس
داستان فقط به حکم شکایت کالدرون ختم نمی شود؛ خواکین، دستیار کالدرون هم حکم شکایت خود را گرفت و حالا پرسپولیس باید علاوه بر 55 هزار و 381 دلار اصل مبلغ قرارداد این مربی مبلغ 40 هزار دلار هم به عنوان غرامت به این مربی بپردازد. این یعنی 2/2 میلیارد تومان که اصلا رقم کمی نیست. البته باشگاه پرسپولیس بابت هزینه دادرسی در فیفا مبلغ 2000 فرانک سوئیس و بابت هزینه دادرسی در CAS نیز 3500 فرانک سوئیس باید بپردازد. این هم یعنی پرداخت 151 میلیون تومان.

 هفته میلیارد تومانی پرسپولیس
این هفته برای پرسپولیس یک هفته سخت است و طلبکاران این تیم منتظرند تا طبق تعهدی که باشگاه برای پرداخت طلب آنها به فدراسیون فوتبال داده است همه این بدهی ها را یک جا بپردازد. 900 میلیون تومان طلب سوشا مکانی، 500 میلیون تومان طلب شایان مصلح، 9 میلیارد تومان مبلغ رضایتنامه یحیی گل محمدی که باید به شهرخودرو پرداخت شود و حدود 5 میلیارد تومان بدهی های مختلف به طلبکاران خرد که همه و همه تبدیل به یک کابوس برای پرسپولیس شده است. پرسپولیس یا باید این مبالغ را بپردازد و یا با طلبکارانش به توافقی دوباره دست پیدا کند. با رفتارهای عجیبی که سوشا مکانی از خودش بروز داده و منجر به خشم هواداران پرسپولیس شده، بعید است که این بازیکن با پرسپولیس به توافقی تازه دست پیدا کند. علی الخصوص مصاحبه هایی که در چند روز اخیر از سوی پرسپولیسی ها درمورد این شکایت منتشر شد بیشتر از هر زمان دیگر روی سوشا تاثیر بد گذاشته است! مطرح شدن شکایت از سوشا توسط پرسپولیس که از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال و وکیل این بازیکن رد می شود و همچنین بی خطر اعلام شدن شکایت سوشا از طرف معاون حقوقی باشگاه همه و همه عامل اصلی سخت شدن این کشمکش حقوقی شده است. اما شاید بقیه در این شرایط به داد پرسپولیس برسند. هرچند داستان رضایتنامه یحیی گل محمدی و رقم بسیار بالایش خیلی پیچیده به نظر می رسد.

 کارگزار محکوم است
ماجرای جریمه 17500 دلاری پرسپولیس به خاطر یک استوری این روزها جنجال به پا کرده است. تشبیه حمله پرسپولیس به تیم گوا هند در لیگ قهرمانان آسیا به حمله ایران باستان به هند، رسما خشم هندی ها را برانگیخت و به سرعت شکایت کردند و حالا پرسپولیس باید 403 میلیون تومان به AFC بپردازد. باشگاه می گوید چون این اقدام از سوی اینستاگرام باشگاه صورت گرفته و اختیار این صفحه مجازی در اختیار کارگزار است پس باید این جریمه را خودش بپردازد.

 وقتی امید ها به بیشترین کمک هواداری تاریخ رنگ باخت
اولین بار بود که باشگاه پرسپولیس از هوادارانش کمک مالی خواست و هواداران این تیم درخواست باشگاه را با جان و دل اجابت کردند و از جیب خود به باشگاهی کمک کردند که خلاف تمام تیم های دنیا هیچ خدماتی به هوادارانش نمی دهد!
هر جای دنیا که بروید و به تیم های مطرح و حتی غیرمطرح دنیا سر بزنید می بینید که باشگاه ها فضاهای رفاهی و امکانات خرید و... در اختیار هواداران زیاد و کم خود قرار می دهند، اما در پرسپولیس خبری از این امکانات به شکل استانداردش نیست. البته هر بار تقاضای کمکی مطرح می شد مشارکت هواداران زیاد نبود اما این بار شرایط فرق کرد و هواداران این تیم 5/2 میلیارد تومان به حساب باشگاه واریز کردند و احتمالا این کمک ها همچنان ادامه دارد. اما با افزایش رقم بدهی ها خوشحالی مسئولان باشگاه از این کمک دوام زیادی نداشت و حالا این رقم زیاد به چشم نمی آید. پرسپولیس فکر می کرد این کمک می تواند بخش زیادی از مشکلات باشگاه را برطرف کند، اما حالا امیدهایش حسابی رنگ باخته است.

 نگرانی بازیکنان از این همه بی پولی
مصاحبه های بازیکنان پرسپولیس و شکایت کلامی آنها از بی پولی باشگاه کم بود حالا موضوع سرازیر شدن بدهی های کلان به سمت پرسپولیس آنها را سخت ناراحت و حتی ناامید کرده است. سرخ پوشان تا امروز حدود 60 تا 65 درصد از مبالغ قرارداد خود را دریافت کرده اند و با توجه به رقم پایین تر قرارداد آنها نسبت به بازیکنان تیم های دیگر اعتراض آنها به مساله بی پولی بیشتر شده است. باشگاه نگران است تاخیر در پرداخت مبلغ قرارداد بازیکنان منجر به از دست رفتن شانس قهرمانی این تیم در لیگ برتر شود.

 70  میلیارد قرض و دلخوشی سرخ ها
باشگاه پرسپولیس دیگر مثل اول فصل بدهی هایش را کتمان نمی کند. دیگر مثل اول فصل نمی گوید پولی قرض نگرفته اند و کمک 30 میلیاردی همراه اول قرض نبوده است. حالا باشگاه می گوید 70 میلیارد تومان قرض گرفته است. آن هم از شرکت های واردات تجهیزات مخابراتی و توسط مجید صدری، رئیس هیات مدیره. ولی باشگاه می گوید پشتوانه این قرض ها همان پاداش قهرمانی است و با دریافت این پاداش همه این قرض ها پرداخت خواهد شد. البته همه می دانند پرسپولیس به خاطر تحریم های بانکی قادر به دریافت این پول نیست و با توجه به روزهای پایانی دولت و وزیر ورزش و به تبع آن مدیریت صدری و سمیعی در باشگاه پرسپولیس، آیا مدیران آینده این باشگاه درصورت دریافت این پاداش قرض 70 میلیاردی را خواهند داد یا باز هم شاهد رفتارهای عجیب مدیریتی در این باشگاه خواهیم بود؟

 15  میلیارد کارگزار آخرین امید پرسپولیس
باشگاه پرسپولیس امروز هیچ پولی در صندوق ندارد و از همه منابع مالی این فصلش هم استفاده کرده است. تنها پولی که باقی مانده 15 میلیارد تومان است که کارگزار باید بپردازد. طبق قرارداد این پول باید اواسط مردادماه و بعد از پایان رقابت های لیگ به حساب باشگاه واریز شود. شاید به خاطر شرایط خاص باشگاه این پول زودتر پرداخت شود، اما صرف پرداخت کدام بدهی شود هنوز مشخص نیست. شاید با این پول مشکل پرونده شکایت کالدرون حل شود.

مدیریت تاخیری، بلای جان پرسپولیس
هنوز مشخص نیست این مدیریت تاخیری در باشگاه پرسپولیس چه زمانی مد شد. چرا مدیران وقتی با یک مربی یا بازیکن خارجی برای قطع همکاری توافق می کنند با او تسویه حساب نمی کنند تا کار به شکایت نکشد؟! بارها از مدیران باشگاه شنیده ایم که منتظرند تا طرح شکایت انجام شود. واقعا چرا باید منتظر شکایت باشند؟ چرا سریع توافق صورت نمی گیرد؟ چرا پول کمی که در توافق مشخص شده را نمی پردازند تا این رقم به خاطر شکایت بیشتر نشود؟ چرا بازیکنی مثل اوساگونا که با پرسپولیس توافق کرد تا با دریافت 70 هزار دلار از این تیم جدا شود، حالا باید طلبی 170 هزار دلاری داشته باشد. در موضوع برانکو همه می دانند او توافق کرد که با دریافت 500 هزار یورو از پرسپولیس جدا شود، اما حالا بالای یک میلیون یورو دریافت کرده و برای دریافت مالیات 11 میلیارد تومانی اش هم اقدام قانونی کرده است. چرا مدیران سریع و در زمان کوتاه بدهی ها را نمی پردازند تا باشگاه و مدیران بعدی نیازی به پرداخت پول بیشتر نداشته باشند؟!
جالب اینکه معمولا هم مدیران وقت سرخابی ها با افزایش مشکلات مالی شروع به انداختن توپ به زمین مدیران قبلی می کنند و می گویند نمی دانند پول طلبکاران را از کجا جور کنند، و هرگز هم به این سوال جواب نمی دهند که اگر راهکاری برای حل مشکلات ندارید چرا برای رسیدن به صندلی مدیریت در این دو باشگاه پرطرفدار (که همه از میزان بدهی هایشان در هر دوره آگاهند) سر و  دست می شکنید؟!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پیکان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پیکان
پیکان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 1
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد حسین زاهدی فرد
یکشنبه, 3 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی9
2مهدی عبدی8
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن