اکسید هد

آیت اللهی: علیپور نظر کمیته اخلاق را نمی گوید/مسئولیت عدم رعایت قانون با رویانیان است

- نظرات : 3 اظهار نظر - بازدید [ 1343 ] - شنبه, 20 خرداد 1391
آیت اللهی: علیپور نظر کمیته اخلاق را نمی گوید/مسئولیت عدم رعایت قانون با رویانیان است

هادی آیت اللهی در گفت و گویی درباره وضعیت نقل و انتقالات و بحث حضور فراز کمالوند صحبت های زیر را مطرح کرد: علیپور، دبیر رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال در مصا...

ارتش سرخ دات كام :

هادی آیت اللهی در گفت و گویی درباره وضعیت نقل و انتقالات و بحث حضور فراز کمالوند صحبت های زیر را مطرح کرد:

علیپور، دبیر رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال در مصاحبه ای گفته کمالوند نمی تواند در فوتبال فعالیت داشته باشد اما سازمان لیگ آزادگان می گوید نامه ای از کمیته اخلاق به آنها نرسیده. مگر بین ارکان فدراسیون هماهنگی نیست؟


آقای علیپور نظر کمیته اخلاق را نمی گوید. من به دلیل انجام کاری به شیراز آمده ام و نمی دانم چه اتفاقی رخ داده اما فردا در این مورد و به خصوص وضعیت کمالوند جلسه ای در فدراسیون فوتبال داریم.

101 متخلفی که در فوتبال هستند چه می شوند؟


آنها صددرصد نمی توانند فعالیت کنند. این مسئله به باشگاه ها ابلاغ شده است. آنها شاکی خصوصی دارند و تا زمانی که مراجع قضایی حکم ندهند نمی توانیم اسم آنها را بیاوریم. این افراد فقط در صورتی که این شاکیان آنها را ببخشند و شکایت خود را پس بگیرند می توانند کار کنند.

بگذریم. به نظر می رسد فدراسیون به بازار نقل و انتقالات نظارت خوبی ندارد؟

قراردادها فقط طبق سقف قرارداد ثبت می شود.

مثل اینکه اخبار نقل و انتقالات به گوش شما نمی رسد؟


اتفاقا خیلی چیزها به گوش ما می رسد. آنچه برای ما ملاک است فقط سقف قرارداد است. خیلی از افراد بالای سقف قرارداد امضا کرده اند اما اکنون برای گرفتن پول، دستشان به جایی بند نیست و حتی نمی توانند شکایت کنند چون اگر شکایت کنند خودشان هم جریمه سنگین می شوند.

فکر نمی کنید با این شیوه پول زیر میزی رواج پیدا کرده است؟

هیچ پول زیر میزی هم نمی توانند بدهند چون قرار نیست همه پول ها همان اول داده شود.

 رویانیان مدیرعامل پرسپولیس در مصاحبه های مختلف اعلام کرده در این آشفته بازار نقل و انتقالات نمی شود سقف را رعایت کرد.


او نظر خودش را گفته است. پاسخگویی و مسئولیت عدم رعایت سقف قرارداد با خودش است. نهادهای دیگر می توانند به این مسئله ورود کنند. اگر از ما هم استعلام بگیرند می گوییم سقف قرارداد باید رعایت شود. مطمئنا مدیرانی که سقف را رعایت نکنند باید روزی جوابگو باشند. این خود باشگاه ها هستند که این آشفته بازار را درست می کنند.

بازیکنانی که بالای سقف قرارداد امضا می کنند بیشتر از 30 نفر نیستند. در پایان فصل همه این بازیکنان به مشکل می خورند. این بازیکنان که همه پول خود را ابتدا نمی گیرند و فقط 20 درصد آن را می گیرند و در ادامه راه هم نمی توانند همه پول خود را بگیرند. شما تیم شاهین بوشهر را ببینید. 16 بازیکن این تیم بالای سقف قرارداد گرفته اند و نمی توانند همه پول را بگیرند و حتی شکایت هم نمی کنند. آنهایی که زیر سقف قرارداد با این تیم قرارداد امضا کرده اند موفق نشده اند پول خود را بگیرند چه برسد به آنهایی که بالای سقف قرارداد بسته اند.

 چرا از قانون کسر امتیاز برای متخلفان استفاده نمی کنید؟


این قانون را اجرا می کنیم. اگر تیم های بدهکار نتوانند بدهی های خود را بدهند کمیته انضباطی با آنها برخورد جدی می کنند. چاره ای جز رعایت قوانین نداریم. بحث حرفه ای شدن باشگاه ها هم می تواند سدی برای تیم های بدهکار باشد.

وضعیت تیم هایی مثل ملوان و فجر سپاسی چه می شود؟


درست است که تیم های ملوان و فجر هزینه کمی کرده اند اما همان پول کم خود را داده اند. این مشکلات برای تیم های بزرگ است. این تیم های بزرگ هستند که قراردادهای نجومی امضا می کنند و در ادامه راه از پرداخت آن عاجز می مانند. معمولا این اتفاق برای تیم هایی رخ می دهد که مدیران سیاسی دارند و یا مدیرانی که ورزشی نیستند. آنها تعهد می دهند و سپس این تعهد را باید مدیر بعدی انجام دهد. وقتی همه اینها روی هم گذاشته می شود باشگاه زیر سوال می رود.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
 • ناشناس
  ناشناس :
  همه علنا میگن سقف رعایت نمیشه و اوناییم که میگن رعایت میکنیم همه میدونن که دروغ میگن حالا این وسط هر وقت بخوان مثال از قانون شکنی بزنن اسم رویانیان میاد وسط...تو چنتا برنامه هم (مخصوصا این شفیع) میگفتن رویانیان علنا گفته سقف رو رعایت نمیکنیم چرا برخورد نمیکنید ...وقتی فقط رویانیان دروغ بلد نیست و بقیه عین آب خوردن دروغ میگن تقصر رویانیان چیه ؟
 • ناشناس
  ناشناس :
  به نظر من رویانیان باید دروغ بگه.وگرنه اینا فدراسیونیا تلافیشو سر پرسپولیس تو لیگ با استفاده از ناداوریها در می اورند.
 • ناشناس
  ناشناس :
  آقا این قانون سقف قرارداد مندرآوردیه دیگه..قبول کنید اینو.این مار شما فقط به صورت کاذب قیمت قرارداد ها رو برده بالا.شماها خودتون یه مشت آدم غیر ورزشی هستید که میشینید بدون مشاوره از چندتا آدم کارشناس یه سری قانون های من درآوردی تصویب میکنید.

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال دوشنبه
استقلال دوشنبه
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن