اکسید هد

پیش بازی پرسپولیس و صبا؛ تلاش برای گل پنجاه و سوم از نبرد در مه

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 974 ] - چهارشنبه, 29 بهمن 1393

پیش بازی پرسپولیس و صبا؛ تلاش برای گل پنجاه و سوم از نبرد در مه

 پرسپولیس و صبا در حالی در ساعت 17:15 روز پنجشنبه 30 بهمن به مصاف هم می روند که بازی رفت با دو گل به سود پرسپولیس خاتمه یافته است.  دو تیم صبا و پرس... 5 out of 5 based on 2 ratings.
پیش بازی پرسپولیس و صبا؛ تلاش برای گل پنجاه و سوم از نبرد در مه

 پرسپولیس و صبا در حالی در ساعت 17:15 روز پنجشنبه 30 بهمن به مصاف هم می روند که بازی رفت با دو گل به سود پرسپولیس خاتمه یافته است.  دو تیم صبا و پرس...

ارتش سرخ دات كام :

 پرسپولیس و صبا در حالی در ساعت 17:15 روز پنجشنبه 30 بهمن به مصاف هم می روند که بازی رفت با دو گل به سود پرسپولیس خاتمه یافته است.

 دو تیم صبا و پرسپولیس در حالی مقابل هم قرار می گیرند که پرسپولیس و صبا هر دو 25 امتیاز کسب کرده اند و برد در این مسابقه می تواند حداقل یک پله رتبه آن ها را در جدول تغییر دهد. رتبه هفتم بهترین نتیجه ای است که در صورت برد نصیب یکی از تیم ها می شود.

جایگاه دو تیم در هفته بیست و یکم فصل قبل
پرسپولیس پیش از شروع هفته بیست و یکم لیگ قبل با 12 برد، 4 تساوی و 4 شکست در صدر جدول قرار داشت. صبا هم با 5 برد، 4 تساوی و یازده شکست در جایگاه دوازدهم ایستاده بود.

نتایج دو تیم در پنج بازی قبل
ذوب آهن(3-1) صبا                نفت(2-1) پرسپولیس
صبا(1-1) ملوان                     پرسپولیس(1-2) فولاد
صبا(0-0) پدیده                      ذوب آهن(1-0) پرسپولیس
نفت مسجدسلیمان(1-0) صبا       پرسپولیس(0-1) ملوان
صبا(2-3) تراکتورسازی           پدیده(0-1) پرسپولیس

ترکیب دو تیم در بازی رفت

صبا

1- مهرداد طهماسبی 4- مسعود حق جو  5- روزبه چشمی 6- هادی شکوری 7- ابوالفضل ابراهیمی 8- محسن بیات 10- حسین بادامکی 11- ایوب کلانتری( از دقیقه 70- آمبرنو آنگونو آشیل) 17- جلال الدین علی محمدی 26- امید قربانی( از دقیقه 63- محمدامین آرام طبع) 70- احمد حسن زاده ( از دقیقه 75- قاسم گرامی)

پرسپولیس

1- سوشا مکانی 2- امید عالیشاه 4- مایکل اومانا 6- محسن بنگر 12- میثم حسینی 13- حسین ماهینی 14- محمد نوری 17- مهدی طارمی 18- مهرداد کفشگری( از دقیقه 67- رضا حقیقی ) 28- احمد نوراللهی 33- محمد عباس زاده( از دقیقه 77- افشین اسماعیل زاده)

 

نگاهی به محرومان دو تیم

دو تیم هیچ محرومی برای این دیدار ندارند اما دو اخطاره در هر دو تیم فراوان است که این بازیکنان در آستانه محرومیت قرار دارند. این نفرات عبارت اند از: امید عالیشاه، علیرضا نورمحمدی، بابک حاتمی، مایکل اومانیا، حسین ماهینی، محمد نوری، رضا حقیقی( پرسپولیس) احمد حسن زاده، حسین بادامکی، هادی شکوری،امید قربانی، محمد اوسانی، وحید علی آبادی، ایوب کلانتری، محمد امین آرام طبع، جلال علی محمدی، مسعود حق جو( صبا)

نگاهی به بازی های گذشته دو تیم: پرسپولیس(8-5) صبا
اولین دیدار دو تیم پرسپولیس و صبا به هفته نهم لیگ چهارم بازمی گردد. اهمیت این دیدار از آن جهت بود که علی دایی توسط مربی پرسپولیس( علی پروین) از تیم کنار گذاشته شده بود و او حالا در صباباتری جلوی پرسپولیس ایستاده بود. در دیداری که علی دایی مورد فحاشی قرار گرفت، او در دقیقه 90 ضربه ای را به سمت پرسپولیس فرستاد که تیردروازه سرخپوشان را لرزاند و بازی(0-0) خاتمه یافت. در بازی رفت نیز صبا گلی نزد اما تک گل پرسپولیس برد را از آن این تیم کرد. یک سال بعد روابط دایی و پروین حسنه شد؛ دایی قبل از بازی برای پروین گل برد و در بازی هم گلزنی کرد تا مسابقه(2-2) خاتمه یابد. صبا در بازی برگشت طعم برد مقابل پرسپولیس را چشید و (2-1) این تیم را شکست داد. پرسپولیس در فصل 86-85 هر دو بازی رفت و برگشت را با یک گل به سود خود خاتمه داد. یک سال بعد دیدار رفت دو تیم در هوایی برفی و مه آلود برگزار شد. دیداری که در آن سعیدمظفری زاده داور مسابقه یک تنه بازی را به جنجال کشید و با سوت های خود هم اعتراض بازیکنان صبا و هم اعتراض پرسپولیسی ها را برانگیخت تا بازی(2-2) خاتمه یابد. دیدار برگشت دو تیم(4-1) به سود پرسپولیس خاتمه یافت و صبا با این شکست نقشی عمده در قهرمانی آن فصل پرسپولیس ایفا کرد.

پس از انتقال صبا به قم، از قدرت این تیم کاسته شد و دیدارهای این تیم مقابل پرسپولیس هم جذابیت خود را از دست داد.فصل 90-89 آخری نفصلی بود که صبا نمایش مقتدارنه ای مقابل پرسپولیس داشت. نماینده قم در هفته دوم آن دوره مسابقات در خانه(2-1) پرسپولیس را شکست داد و در بازی برگشت در استادیوم آزادی(4-1) پرسپولیس را در هم کوبید. پس از آن صبا در هفت بازی اخیر تنها یک بار پرسپولیس را شکست داد در حالی که قرمزها سه بار مقابل صبا پیروز شدند. در مجموع، دو تیم در لیگ در 21 بازی مقابل هم قرار گرفته اند که پرسپولیس 8 و صبا 5 بار برنده شده اند. در مجموع قرمزپوشان 28 بار و صبا 24 بار دروازه حریف را گشوده اند.
 
دیدگاه کارشناس / بهمن فروتن
مساله مهمی که می تواند در بازی پرسپولیس و صبا نقش عمده ای ایفا کند انرژی زیادی است که پرسپولیس در بازی مهم خود مقابل پدیده به کار برد.  در حقیقت آن مسابقه برای سرخپوشان، دیدار مرگ و زندگی بود. در آن دیدار از تیم پدیده انتظار بیشتری می رفت اما بازی عجولانه شاگردان مرزبان شانس موفقیت پرسپولیس را افزایش داد و این تیم با دوندگی زیاد برنده شد. اگر تیمی بتواند در تک تک بازی ها تا این اندازه دوندگی کند، قطعا می تواند در تمام دیدارهای خود به پیروزی برسد. اما اسرتاحت کمتر از یک هفته هنوز هم مطابق میل و ذائقه فوتبالیست ایرانی نیست زیرا امکانات آنچنانی برای ریکاوری بازیکنان وجود ندارد و البته خود بازیکن هم به دنبال این امر نیست. شاید یکی دو بازیکن باتجربه مثل محسن بنگر پس از چنین مسابقه سنگینی توانایی ریکاوری داشته باشند اما این مساله در مورد اکثر بازیکنان صدق نمی کند. از طرف دیگر وقایعی که جدیدا در باشگاه پرسپولیس رخ داده و شایعاتی که درباره مذاکره با برانکو شنیده شد، نشان داد که پرسپولیس هنوز عاقل نشده و از وقایع گذشته درس نگرفته است. اگر یک مربی خارجی به جای رفتن به کشورهایی که شرایط مالی مناسبی دارند( از جمله کشورهای عربی) به لیگی چون ایران بیاید مشخص می شود که مربی به روز شده ای نیست و حتی اگر آغاز به کار کند، نمی توان انتظار موفقیت از وی داشت ضمن این که باز هم در این شرایط مشخص نیست که آیا همه بازیکنان تا لحظه آخر درخشان را مربی خود می دانند یا این که همین مساله سبب از بین رفتن تمرکز تیم می شود. از طرف دیگر آنچه در فوتبال ایران از مربیان خارجی چون کی روش و برانکو و.. انتظار می رود این است که نظم دهنده و مبصر خوبی باشند نه این که فوتبال ایران را به روز کنند. طبعا این مساله سبب می شود که هیچ یک از گزینه ها نتوانند فوتبال ما را به روز کنند. در مقابل، صبا در بازی با تراکتور چنین فشاری را متحمل نشد اما شاید باخت در آن مسابقه سبب شود که دیدار با پرسپولیس برای صبا به دیدار مرگ و زندگی بدل شود که این مساله می تواند به سود صبا باشد و یک صبای جنگنده در برابر پرسپولیس فرسوده مشاهده شود. ضمن این که صبا از لحظا تاکتیکی در سال های اخیر تیمی خنثی نشان داده است. به این ترتیب که پس از پایان نسل بازیکنانی چون دایی و بختیاری زاده در این تیم دیگر مشخص نشد که آیا برنامه های صبا برای رسیدن به جمع مدعیان است یا جذب تماشاگر و یا تاثیرگذاری در لیگ. به همین دلیل صبا سال هاست که سبک بازی خود را با بازی رقبا تطبیق می دهد. با این شرایط می توان انتظار داشت که صبا در این بازی نیز خود را با سبک بازی این تیم خسته پرسپولیس تطبیق دهد.

در نهایت فکر می کنم یک بازی پرگل با شرایطی مساوی در انتظار دو تیم باشد. شرایطی که شابد منجر به نتایجی چون(2-2) و (3-3) شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال تاجیکستان
استقلال تاجیکستان
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن