اکسید هد

کاویانپور: من هم جای مهدوی کیا و هاشمیان بودم وارد کادر فنی پرسپولیس نمی شدم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1052 ] - دوشنبه, 24 فروردین 1394

کاویانپور: من هم جای مهدوی کیا و هاشمیان بودم وارد کادر فنی پرسپولیس نمی شدم

 حامد کاویانپور همان کسی است که در 17 سالگی توسط محمد مایلی کهن به تیم ملی دعوت شد، حالا شهر به شهر استان مازندران دنبال استعدادهای ناب فوتبال می گردد و ... 5 out of 5 based on 8 ratings.
کاویانپور: من هم جای مهدوی کیا و هاشمیان بودم وارد کادر فنی پرسپولیس نمی شدم

 حامد کاویانپور همان کسی است که در 17 سالگی توسط محمد مایلی کهن به تیم ملی دعوت شد، حالا شهر به شهر استان مازندران دنبال استعدادهای ناب فوتبال می گردد و ...

ارتش سرخ دات كام :

 حامد کاویانپور همان کسی است که در 17 سالگی توسط محمد مایلی کهن به تیم ملی دعوت شد، حالا شهر به شهر استان مازندران دنبال استعدادهای ناب فوتبال می گردد و بیشتر وقتش را صرف این کار می کند.
کاویانپور که طی سال های اخیر بیشتر مشغول بیزینس شده و با فوتبال کمی فاصله گرفته بود حالا با این اقدام جالب دوباره به بطن رشته مورد علاقه اش برگشته و دوست دارد با بهترین استعدادهای فوتبال کشور در شمال کشور تیمداری کند.
کاویانپور که در تیم ملی زیر نظر برانکو کار کرده و از این مربی شناخت خوبی دارد از حضور پروفسور در پرسپولیس استقبال می کند.
به این بهانه دقایقی با او قبل از تمرین انفرادی اش زیر بارش باران شمال حرف زدیم.

* آقا حامد کجایی، چه می کنی؟

- شمال هستم، می خواهم تمرین کنم، الان 10 کیلو کم کرده ام. اگر خاطرت باشد و دیده باشی قبل از عید در بازی با تیم رسانه ها که برای بچه های سرطانی انجام شد، بودم. آن روز علی کریمی زنگ زد و گفت بیا. من هم رفتم و کنار خیلی از پرسپولیسی های قدیمی مثل مجتبی محرمی، محسن عاشوری، محمد پنجعلی، هاشمی نسب، رهبری فر و... بازی کردیم. آقای پروین و مناجاتی هم مربی بودند، بازی خوبی بود و من هم یک نیمه بازی کردم.

* در آن بازی هم وزنت کم شده بود؟

- نه خیلی چاق بودم، وزنم خیلی بالا بود و فکر کنم به 96-95 رسیده بودم.

* حالا چه شد که به فکر کم کردن وزن افتادی؟

- همان بازی باعث شد. آنقدر تکه انداختند و شوخی کردند که گفتم باید وزنم را کم کنم. می گفتند ما حامد کاویانپور را اینطوری ندیدیم. به شوخی می گفتند برو توی رختکن.

* حتما در راس شان علی کریمی بود.

- بله، علی می گفت ما حامد آماده را می خواهیم. باورتان نمی شود، یک پدری از من درآورد که نگو. علی خودش تمرین دارد. ما با سیروس دین محمدی رودربایستی داشتیم، سیروس رفت هافبک وسط، من هم هافبک راست بازی کردم. علی هم دفاع وسط ایستاده بود، کنار مهدی هاشمی نسب. علی مدام توپ می گرفت و می انداخت توی فضا برای من. خدا شاهد است سه شب بدن درد داشتم و بیچاره ام کرد. خودش هم می خندید. توپ ها را می انداخت من هم می رفتم، به زور می رسیدم. اولین توپ را به سختی رسیدم و سانتر کردم که هاشمی نسب زد توی دروازه اما دو تای دیگر را نتوانستم رد شوم و به سختی اوت گرفتم. برمی گشتم علی را نگاه می کردم و آن عقب داشت می خندید.

* کلا در این بازی ها شرکت نمی کنی. مثلا برای بازی میلان یک روز رفتی سر تمرین و دیگر نرفتی. چرا؟

- حقیقت این است که وقتی در شرایط بدنی خوبی نیستی و تمرین نداری رغبت نمی کنی در این بازی ها باشی. تازه زمان بازی با میلان وزنم اینقدر بالا نرفته بود اما این بازی و شرایطم برایم تازگی داشت. درست یا نادرست فرار می کردم. این بازی را هم چون علی زنگ زد و گفت خودم مسابقه را چیدم بیا وگرنه دوست ندارم در این بازی ها باشم. حالا یک ماه دیگر صبر کنید خودم در به در دنبال علی کریمی هستم تا بازی کنم.

* در شمال چه می کنی؟

- اینجا یعنی شهرستان نور، منطقه پدری من است. من اینجا هم فوتبال بازی کردم. مدارس فوتبال من در تهران در چهار شعبه فعالیت می کنند و توامان در شهرستان های نور، محمودآباد و رویان هم مدرسه فوتبال داریم. ما از تهران مربیانی مثل وحید قلیچ، حمید مطهری و بابک محمدی را می آوردیم و سه جلسه تمرین می دادند. سه جلسه هم در تهران تمرین می دادیم. این کار به استان گلستان و منطقه کلاله هم کشیده شد. در تمام این مناطق می دیدم که چه استعدادهای فوق العاده ای وجود دارند. شما خودتان می بینید که فوتبالیست های مازندرانی به لحاظ فیزیکی و پتانسیل فنی چقدر بالا هستند. اینجا در اطراف نور و تمام مناطقی که وجود دارد کلی استعداد هست که هیچ کس نمی بیند. باور کنید اگر من این کار را نکنم از بین این همه استعداد شاید یکی مثل رحمان رضایی در 29 سالگی شناخته شود یا بشود مثل او. چند تا از همین بازیکنان لیگ برتری هم همین وضعیت را داشته اند. دوست دارم در منطقه پدری ام کشف استعداد کنم و از آقای بهروان هم رخصت گرفته ام. با مسوولان هر منطقه هم نشست هایی داشته ام. می خواهیم فراخوان بزنیم و کارمان را شروع کنیم تا استعدادها بیایند و دیده شوند. بعد در رده نوجوانان، جوانان و امیدها در لیگ برتر مازندران تیمداری خواهیم کرد. برای بچه های 6-5 ساله هم که در قالب مدارس فوتبال کارمان را ادامه می دهیم. خوشبختانه مسوولان فوتبال مازندران و در رأس شان آقای بهروان از کار ما استقبال کرده اند و خوشامد گفته اند. امکانات سخت افزاری را هم در اختیارمان می گذارند. امیدوارم این برنامه به شکل خوبی پیش برود.

* پس همانطور که قبلا گفته بودی با بیزینس کمی فاصله گرفتی و دوباره به فوتبال نزدیک شدی؟

- چون کارم را در استان مازندران شروع کرده ام بیزینس را نمی توانم رها کنم؛ منتها سعی کردیم دوتا وکیل خوب بگیریم که آنها هم پرسپولیسی هستند. آنها در تهران برنامه هایمان را سفت و سخت پیگیری می کنند چون خودم زیاد نمی توانم بروم تهران و بیایم.

* برسیم به اصل مطلب، تو چند سال در تیم ملی شاگرد برانکو بودی؛ حضور برانکو در پرسپولیس و بازگشت دوباره اش در فوتبال ایران را چطور می بینی؟

- همانطور که گفتی من چندین سال با برانکو کار کردم، چه سال هایی که دستیار بلاژ بود چه بعد که خودش سرمربی تیم ملی شد. برانکو مربی خوبی است و بالا و پایین های فوتبال ایران را دیده است. او در زمانی که کم هم نبود شناخت خوبی از فوتبال ایران به دست آورد که پوئن مثبتی برای او به حساب می آید. البته این شرط کامل نیست اما جامع است و او باید شرایط فعلی بازیکنان را ببیند. من فکر می کنم باشگاه پرسپولیس با انتخاب این مربی حرفه ای قدم بزرگی برداشته است، ضمن اینکه کی روش هم بستر خوبی برای موفقیت او فراهم کرده که صددرصد می تواند به موفقیت اش کمک کند. البته در این فصل که بعید می دانم اما فصل آینده می توانند هواداران را خوشحال کنند و از این بستری که کی روش درست کرده و پتانسیلی که به وجود آورده نفراتی را جذب کنند. نهایتا فکر می کنم برانکو از بین گزینه هایی که مطرح می شد گزینه خوبی بود چون مربیان دیگر تازه زمان می خواهند تا فوتبال ایران، بازیکنان پرسپولیس و هواداران را بشناسند که این یکی دو سال زمان می برد اما برانکو برای فصل آینده می تواند مفید باشد. از نظر شخصیتی و کاراکتر ورزشی هم که او 3، 4 سال دستیار سرمربی و 3، 4 سال سرمربی تیم ملی بوده و برای فوتبال ما قهرمانی هم آورده است. مردم هم با او رابطه خوبی دارند و در این مقطع انتخاب خوبی بوده است.

* رابطه اش با تو خوب بود؟

- بله، من همیشه با او خوب بودم. فقط در زمانی که رباط صلیبی پاره کردم از تیم ملی دور افتادم.

* یعنی نشده بود تو را به تیم ملی دعوت نکند یا بازی ات ندهد؟

- چرا بوده، اکثر اردوها دعوتم می کردند اما او سرمربی بود و اگر صلاح می دید که نباشم اعتراضی نمی کردم. من کوچکترین درگیری با ایشان نداشتم. حالا شاید اگر از بلاژ می پرسیدید نکاتی بود. مثلا اینکه در اوج فوتبالم در 3، 4 بازی مهم من را از ترکیب بیرون گذاشت اما من کوچکترین کنتاکتی با برانکو نداشتم. او انسان آرام و موجهی است و رابطه ام با ایشان همیشه خوب بود، عین بقیه مربیانم.

* به نظر شما این مرد آرام و با دیسیپلین با شرایط فعلی فوتبال ما می تواند این بازیکنان پرخاشگر را مدیریت کند؟

- شما یادت باشد ایشان سرمربی تیم ملی بوده و با نفراتی که گلچین فوتبال ایران بوده اند نتایج قابل قبولی گرفته و حتما می تواند. درست است که نسل عوض شده اما برانکو آنقدر توانایی دارد و می داند به چه تیمی دارد ورود می کند چون سابقه مربیگری در تایم بالا دارد و بحث حضورش مربوط به 6 ماه و یک سال نیست. به نظر من او خیلی راحت تیم را جمع می کند و مطمئنم ارتباطش با هواداران هم ارتباط قشنگی خواهد شد.

* فکر می کنی چرا حمید درخشان در بازه زمانی حدودا 6 ماهه ای که سرمربی پرسپولیس بود نتوانست این تیم را جمع و جور کند و نتایج خوبی بگیرد؟

- آقای درخشان تیم را خودش نبسته بود و باید به او حق داد. قطعا اگر بازیکنان مد نظر سیستم مربیگری اش را در اختیار داشت شرایط فرق می کرد، ضمن اینکه بحران های پرسپولیس و مشخص نبودن اوضاع، کار را برای او سخت کرد. واقعا شرایط مدیریتی و تغییراتی که به وجود آمد وحشتناک بود. شما ببینید با تیمی که مدیرعاملش به مشکل خورده و به آن شکل بازداشت می شود، بازیکنانش مصدوم و محروم می شوند، برخی نفرات با سیستم مربی قبلی وفق پیدا کرده اند و مسائلی که وجود داشت چقدر کار سخت می شود. به نظر من با بحران هایی که در این باشگاه وجود داشت این نتایج عادی و طبیعی است. به هر حال به آقای درخشان هم باید خسته نباشید گفت. ایشان هم یک پرسپولیسی است اما من فکرش را نمی کردم در آن مقطع هدایت پرسپولیس را در اختیار بگیرد وتنها فاکتوری که باعث شد این کار را قبول کند عرق و علاقه اش به پرسپولیس بود. فکر می کنم با توجه به بلاتکلیفی هایی که بحث واگذاری به وجود آورد، بحران مدیریتی و مصدومانی که تیم داشت تلاش های حمید درخشان را هم نباید نادیده گرفت و در رقم خوردن نتایج ضعیف فقط ایشان مقصر نبوده است.

* فکر می کنید در لیگ برتر امسال، پرسپولیس می تواند رتبه آبرومندانه ای به دست بیاورد یا اینکه در لیگ قهرمانان آسیا از گروهش صعود خواهد کرد؟

-  از آنجایی که بازی های پرسپولیس بر اساس یک برنامه دقیق و روتین پیش نرفته حتی در لیگ قهرمانان آسیا نباید توقع چندانی از این تیم داشته باشیم و هواداران باید آمادگی این را داشته باشند که اگر نتیجه غیرقابل تصوری در یک بازی رقم خورد ظرفیت شان را بالا ببرند. درست است که تا الان پرسپولیس در لیگ قهرمانان نتیجه گرفته اما ادامه راه اصلا مشخص نیست چون ثباتی در تیم وجود ندارد. در لیگ هم بعد از بازی استقلال خوزستان فقط 5 بازی باقی می ماند که در خوشبینانه ترین حالت، پرسپولیس رتبه ای بین ششم تا نهم به دست خواهد آورد. البته این رتبه ششم را هم خیلی خوشبینانه و از روی تعصب پرسپولیسی ام می گویم چون واقعا فاصله تیم های بالای جدول و 6 تیم صدر جدول زیاد شده. با این حال امیدوارم در همین بازی های باقیمانده هواداران پرسپولیس با آن عشقی که به تیم شان دارند از تیم محبوب خود حمایت کنند و منتظر باشند تا با آمدن برانکو روزهای خوبی را در آینده ببینند.

* در بازی با النصر بیش از 100 هزار نفر به ورزشگاه رفتند؛ اتفاقی که در زمان حضور شما در پرسپولیس رقم می خورد و بعد از آن کمتر دیده بودیم.
\\
- من دلیل اصلی این اتفاق را حساسیت همیشگی در تقابل با تیم های عربی می دانم. ما همیشه با تیم های عربی کری داشتیم و مقابل آنها محکوم به برد هستیم. اینجا هم بحث ملی مطرح بود و خریدن صد هزار بلیت، حرکت قشنگی بود که مزید بر علت شد تا ورزشگاه پر شود. مورد بعدی حضور برانکو بود و اینکه پرسپولیسی ها نمی خواستند در بدو ورودش ایشان را ناامید کنند. در هر صورت فکر می کنم اگر بازیکنان بخواهند در هر بازی پیروز شوند، صد هزارتا که هیچ بلکه هواداران پرسپولیس از پشت درهای بسته هم بازی های این تیم را نگاه می کنند. به هر حال خدا را شکر همه اتفاقات باعث شد تا روز خوبی برای جامعه فوتبال رقم بخورد.

* بعد از حضور برانکو بحث دستیاری ایشان مطرح شد و همدوره هایت مثل مهدوی کیا، کریمی، هاشمیان و باقری برای این پست مطرح شدند اما مهدی و وحید از این کار انصراف دادند، تو فکر می کنی آنها کی می توانند در نقش مربی به پرسپولیس و فوتبال ایران کمک کنند؟

- فکر می کنم کارشان عقلایی و منطقی بوده است. حضور یکباره در عرصه مربیگری درست و منطقی نیست. تجربه و سابقه نشان داده هر کس در زمین خوب بوده صرفا مربی خوبی نمی شود. این یک واقعیت است. الان مربیان بسیاری در فوتبال ما هستند که خاک این فوتبال را خورده اند و آنها هم پله به پله ترقی کرده اند و از رده های پایین بالا آمده اند. همدوره های من هم باید مثل این مربیان بروند، دنیا را بگردند، کلاس های مختلف بروند که این هم زمانبر است. فکر می کنم علی، مهدی و وحید کار عقلانی انجام دادند و خواستند که اول مدرک بگیرند بعد وارد عرصه مربیگری شوند. اگر من هم جای آنها بودم و پیشنهاد می شد به خودم اجازه ورود به عرصه مربیگری را نمی دادم و به آنها حق می دهم که جواب منفی بدهند.

* راستی الان با علی کریمی ارتباط داری؟

- بله اما مشکل بزرگ این است که علی مدام شماره تلفنش را عوض می کند، بعد از آن بازی یکی دو بار تلفنی حرف زدیم اما بعد از آن، آن خط خاموش بود.

* بگذریم. جواد نکونام از تیم ملی خداحافظی کرد. بازیکنی که به نوعی جای تو را در تیم ملی گرفت. نظرت چیست؟

- من با چهار نسل از بازیکنان در تیم ملی همبازی بوده ام که یکی از آنها نکونام بوده. ایشان در تیم ملی چند بازی انجام داده بود اما وقتی من برای پیشنهاد نیوکاسل به عربستان رفتم و سه روز نبودم در بازی با عربستان فیکس شد که آن بازی، بازی اصلی اش بود. در هر صورت فوتبالیست می آید و می رود و باید بالاخره راه را برای جوان ها باز کند. نکونام هم برای تیم ملی زحمت کشید. خیلی بازیکنان قوی تر از نظر فنی، پهلوانی و اخلاقی هم در مملکت ما بودند که قبل از ایشان از فوتبال ملی و باشگاهی کنار رفتند. من هم به عنوان یک عضو خانواده فوتبال به جواد نکونام خسته نباشید می گویم اما وقتی تصمیم می گیریم برای بازیکنان کاری انجام دهیم و زمانی که کارنامه ها روی میز می آید باید به بازیکنانی که مدیونیم دین مان را ادا کنیم و آنها را هم بیاوریم. مثلا برای احمدرضا عابدزاده بازی با بایرن مونیخ را به عنوان بازی خداحافظی ترتیب دادند. آن هم وقتی که بایرن آمده بود اردوی امارات و رفتند در فرودگاه قرارداد بستند که خدا می داند چطور این قرارداد بسته شد. کلی هم مانور تبلیغاتی کردند که می خواهند بازی خداحافظی برگزار کنند در حالی که قبل از آن عابدزاده از فوتبال رفته بود. به نظر من اسم این بازی ها را نمی توانیم بگذاریم بازی خداحافظی. یا مهدی مهدوی کیا و علی دایی را یادمان نرفته. نکونام هم مثل بقیه بازیکنان. او وظیفه اش را انجام داد و من به عنوان کسی که در 5 رده ملی بازی کرده به او خسته نباشید می گویم.

* و سوال پایانی اینکه تو مخالف رفتن کی روش هستی یا ماندنش؟

- قطعا با ماندنش موافقم. این یک چیز واضح است و در آن ریز نمی شوم. خواهشم از مسئولان ورزش و فوتبال این است که همانقدر که کی روش برای این فوتبال خوبی کرده در حق او خوبی کنند. کارنامه ایشان مشخص است و رفتنش از فوتبال ایران به صلاح نیست. در این مدت شخصیت و کاراکتر او بدون مشکل بوده و خودتان می دانید چندین بار نظرسنجی که گذاشتند، یک ایران دوست دارد کی روش بماند. بنابراین به نظر من رفتن ایشان بی حرمتی به نظر کل فوتبال و مردم خواهد بود.

* راستی خودت نمی خواهی وارد عرصه مربیگری شوی؟ از مهدی و علی و وحید عقب نمانی؟

- من مدرک C دارم اما برای گرفتن مدارک بعدی زمان می خواهم که هنوز فرصتش فراهم نشده اما نگران نباش این مدارک را هم می گیرم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال تاجیکستان
استقلال تاجیکستان
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن